Держрада анексованого Криму на засіданні 11 лютого схвалила так звану націоналізацію кримської філії «Укртелекому», повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Рішення подане з ініціативи самопроголошеного прем'єр-міністра Криму Сергія Аксьонова.
«Підприємство було монополістом на ринку фіксованого зв'язку, налічувало 370 тисяч абонентів, надавало 40% ринку інтернет-послуг у Криму. При цьому вело діяльність останній рік, після переходу Криму до Росії, згідно з українським законодавством, не перереєструвалося згідно з російським законодавством, ліцензію не отримало, зарплату вираховують і прирівнюють до курсу гривні, що практично унеможливлює роботу співробітників підприємства», – сказав Аксьонов на сесії.
Він заявив також, що фахівці знайшли напередодні в кримській філії компанії «шкідливу програму», яка мала спрацювати 11 лютого.
«Вона повинна була 11 числа відключити повністю базу даних і практично залишити Крим без зв'язку», – запевняє Аксьонов.
Його пропозиція «націоналізувати» філію викликала оплески залу.
10 лютого в Криму зник зв'язок українського оператора «Укртелеком». Влада Криму відразу заявила, що непричетна до відключення.
У компанії «Укртелекому» повідомили про розрив оптико-волоконного кабелю відразу за двома напрямками, що з'єднує Крим з материковою Україною. Цим, а також блокуванням кримського офісу в Сімферополі, в компанії пояснюють неможливість обслуговування кримських абонентів.
На території півострова функціонували дві філії «Укртелекому»: одна з центром у Севастополі, друга – у Сімферополі. Кримське відділення «Укртелекому» обслуговує понад 80% кримських абонентів фіксованого телефонного зв'язку. Наприкінці вересня «Укртелеком» припинив надавати послуги зв'язку в Севастополі. Компанія належить українському олігарху Рінату Ахметову.