Сімферополь – У Криму вчителям загальноосвітніх шкіл стали затримувати виплату зарплат. Окремі працівники установ, доведені до відчаю, почали звертатися до влади з листами, в яких висловлюють своє обурення тим, що відбувається. Керівництво шкіл просить підлеглих почекати до середини лютого. У Міністерстві освіти Криму від коментарів утримуються.
Вчителі різних шкіл, розташованих у Сімферополі та Сімферопольському районі, в приватних розмовах стали скаржитися, що за січень їм досі не виплатили зарплату. «Як правило, на початку кожного місяця нам платили аванс, а наприкінці – іншу частину. Сьогодні вже 4 лютого, а за січень ми не отримали ні копійки», – розповів виданню Крим.Реалії один із вчителів, що працює в сімферопольській школі.
За його словами, керівництво просить потерпіти ще кілька днів. «Кажуть, мовляв, зараз немає грошей, але до 15 лютого обіцяють все виплатити. Востаннє зарплату отримував ще в грудні минулого року», – поскаржився співрозмовник.
В аналогічній ситуації опинилися багато вчителів в усьому Криму. Однак говорити про свої претензії публічно вони остерігаються, адже за це їм може загрожувати догана з наступним звільненням.
«Контроль упущений урядом Криму»
Тим не менше, серед педагогів знаходяться окремі працівники, які не бояться висловити своє невдоволення. Один з них – вчитель феодосійської школи №1 Світлана Литвинова. Жінка звернулася з відкритим листом до глави республіки Сергія Аксьонова.
«Сьогодні Феодосія як ніколи близька до розчарування роботою уряду Криму. У свою нову стару владу ми не вірили від самого початку», – наголошується в її листі, який опублікувало видання «Кафа».
За словами Литвинової, у сфері освіти склалася «неконтрольована і дуже напружена ситуація». «Останній раз вчителі, вихователі отримували зарплату 12 грудня. Кожен день ми чекаємо належних нам за нашу працю виплат, кожен день співробітники бухгалтерії, управління освіти, адміністрація навчальних закладів знаходять якісь пояснення і виправдання тому, що грошей немає», – підкреслюється в листі вчителя.
У своєму листі вона просить Аксьонова приїхати до Феодосії й поговорити з жителями і колективами, «яким затикають роти, забороняючи скаржитися»
Вона висловила впевненість, що «Російська Федерація робить усе, щоб Крим зміг гідно жити, міг успішно інтегруватися в економічну, політичну і соціальну систему країни». «Проте на місцях контроль упущений саме урядом Криму. Упущений, а може, його й немає. Бесіди з адміністрацією міста, показові виїзди на місця – це не контроль», – наголосила Литвинова.
У своєму листі вона просить Аксьонова приїхати до Феодосії й поговорити з жителями і колективами, «яким затикають роти, забороняючи скаржитися».
Щоб з'ясувати, з чим пов'язані затримки виплат учителям у школах, Крим.Реалії звернулися в приймальню Міністерства освіти Криму. Там повідомили, що найближчим часом на офіційному сайті відомства з'явиться повідомлення, в якому будуть пояснені причини відсутності зарплат. Однак до кінця робочого дня зазначена інформація так і не була опублікована.
Урізані зарплати?
Відзначимо, що до вже існуючої проблеми, пов'язаної із затримкою зарплат, може додатися ще одна. Працівники сфери освіти побоюються, що з нового року їм платитимуть у кілька разів менше. Незважаючи на те, що в бюджетах на 2015 рік закладена вдвічі більша сума для зарплат учителям, багатьох з них вже попередили про урізання виплат.
Працівники сфери освіти побоюються, що з нового року їм платитимуть у кілька разів менше
Наприклад, у Севастополі профспілка працівників освіти і науки надіслала листа губернатору міста Сергію Меняйлу, в якому висловила свою стурбованість з цього приводу. У листі наголошується, що зарплати знизяться через базову розрахункову одиницю оплати праці, яку в розмірі 4950 рублів затвердило управління освіти і науки уряду Севастополя. За інформацією профспілки, вчитель зі стажем роботи, з вищою категорією, з усіма доплатами і коефіцієнтом 1,5 отримуватиме близько 14 тисяч рублів, молодий учитель – менше 7 тисяч рублів, вихователь вищої категорії 9628 рублів, технічний персонал – менше 6 тисяч рублів.
Голова міськкому профспілки Тетяна Козлова стверджує, що такої низької розрахункової одиниці немає в жодному регіоні Росії, повідомляє ТАСС. При цьому, за її словами, в 2014 році середня зарплата вчителя в Севастополі становила 25 тисяч рублів.
Крим.Реалії звернулися в Управління освіти Севастополя за поясненнями, однак там повідомили, що нададуть інформацію тільки після звернення з інформаційним запитом. У той же час, Сергій Меняйло на нещодавній прес-конференції повідомив, що вчителі в зарплаті не втратять, а при виплаті буде враховуватися вислуга років.