Співробітників кримських шкіл попереджають про те, що обіцяного раніше підвищення зарплат чекати не варто, більше того, планується зменшити надбавки та премії.
Про це кореспонденту Крим.Реалії розповіли співробітники однієї зі шкіл півострова, які просили не називати їхні імена, щоб уникнути подальших репресій.
«Наприклад, якщо вчитель зі стажем 20 років і повною ставкою отримував у сільській школі в районі 15-18 тисяч рублів, то тепер їм виплачуватимуть голий оклад, без премій і всіляких бонусів. А це близько 5 тисяч рублів. Тобто, зарплата зменшилася в 3 рази, а ціни зросли як мінімум в 3-4», – розповіла одна зі співробітниць школи.
Більше того, кримські вчителі стверджують, що в багатьох школах півострова досі не отримали зарплату за грудень минулого року. Грудневі виплати обмежили поки лише авансом.
«На всі запитання і звернення бюджетників у районному управлінні освіти знизують плечима і кажуть, що немає грошей в бюджеті», – розповідають співробітники, відзначаючи, що ситуація частково ускладнилася тим, що тепер зарплати і соціальні виплати здійснюють з місцевого бюджету, а не з федерального, як це було після «референдуму».
«Багато вчителів уже задумалися, а чи варто продовжувати працювати. Адже навантаження менше не стало. Більше того, якщо раніше вчителям доплачували за класне керівництво, за перевірку зошитів тощо, то згідно з російськими законами, садити свій зір ми повинні безкоштовно. А класне керівництво тепер в обов'язковому порядку», – розповів один з педагогів.
Водночас, російський міністр у справах Криму Олег Савельєв заявив, що з моменту «референдуму» і включення півострова до складу Росії середня зарплата кримчан зросла в 1,5 раза.
21 січня кримський «міністр» фінансів Володимир Левандовський на позачерговій сесії кримського «парламенту» заявив, що затримки з виплатою зарплати в Криму пов'язані з «повним переходом бюджетної системи Криму на російські стандарти».
До кінця січня поточного року всі бюджетні організації в Криму отримають заробітну плату в повному обсязі, запевнив він.
Раніше повідомлялося, що загальний борг із виплати заробітної плати працівникам кримських підприємств на кінець 2014 року становив 241,5 млн руб. При цьому самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов обіцяв тоді виплатити борги до початку 2015 року.