Київ – За участі грузинських реформаторів у Києві заснували громадсько-політичну школу CAPS, в якій готуватимуть нове покоління українських політиків. Три грантових місця виділяють кримчанам, вимушеним переселенцям з анексованого Росією півострова.
Школа заснована спільно з екс-міністром освіти та науки Грузії Хатією Деканоїдзе. Викладатимуть лектори-міністри, які входили до уряду Грузії під час проведення реформ та ухвалення доленосних рішень.
З якою метою створювали такий навчальний заклад сайту Крим.Реалії розповів співзасновник школи CAPS Георгій Зубко:
– Україна має зараз другий унікальний шанс скористатися тими можливостями, які дала нам друга революція. У Грузії це вийшло відразу, 10 років тому. Спостерігається проблема з наявністю тих кадрів, які мають щирий посил до змін, але не мають знань і навичок, щоб втілювати це на державних посадах. Ми зібрали тих людей, у яких це вийшло практично в Грузії, яка близька нам із багатьох причин і факторів. Лекторами будуть ті люди, які своїм прикладом засвідчили, як це можна реалізовувати у своїй країні. Вони готові приїхати та поділитися з активними проукраїнськими людьми, які прагнуть змін.
CAPS буде кузнею професійних кадрів для органів державного управління. На перший курс ми набираємо 46 осіб, по 23 людини в кожну групу. Три місця в кожній групі будуть грантовими, безкоштовними. Три місця ми вже залишили переселенцям із Криму. Я сам уродженець Севастополя, тому тема Криму для мене особливо болюча. Ми щиро хочемо надати можливість отримати знання тим патріотам України, які жили в Криму і зараз змушені бути біженцями і хочуть вчитися. Можливо, серед учнів будуть ще кримчани.
CAPS – це не комерційний, а освітній проект. Вікових обмежень немає. Середній вік – 30 років. Це люди, які вже мають якусь освіту, життєвий шлях і досвід, й готові присвятити себе служінню Батьківщині. Наші лектори намалюють якусь дорожню карту, як це можна робити.
Сьогодні в Україні, на жаль, є п'ята колона, є клас людей, які не хочуть, щоб були реформи, але грузини спростують неможливість реалізації реформ. І сподіваюся, Україна стане прогресивною країною, частиною європейського простору.
Один із майбутніх учнів цієї школи Станіслав перед співбесідою зізнався сайту Крим.Реалії, що хоче дізнатися, як ефективніше втілювати свої ідеї:
– Вірю у вільне суспільство, вільну державу, але мені бракує знань і досвіду, як цього досягти, які задіяти політичні механізми. Хочу сформувати команду однодумців, які так само, як і я дивляться на світ і Україну, та йти в політику, у владу, досягати результатів.
Україні реформи потрібні. Нам потрібно виходити з того становища, в якому ми перебуваємо, та йти до розвинених країн, йти до системних змін. Потрібна рубка на корені всієї цієї системи.
Його конкурент у боротьбі за місце в цій школі, або ж майбутній однокурсник, Вікторія розповіла сайту Крим.Реалії, що завжди намагалася знайти можливості та людей, які мають більше досвіду:
– Зараз в Україні така ситуація, що ми повинні займати активну позицію і бути ефективними в реалізації проектів, які маємо. Мене вражають люди, які тут викладатимуть та їхні досягнення.
За даними організаторів, зараз на 46 місць прийнято вже більше 200 заявок. Для відбору учнів був запрошений журналіст Олег Панфілов.
«У Грузії ставлення до України ідеально позитивне, і грузини ставляться до України з великою любов'ю. І не тільки тому, що є спільний ворог – Росія, але грузин й українців пов'язує дуже близькі відносини за останні 200 років. У Грузії велика кількість українців. Практично з перших днів Майдану в Тбілісі проводилися акції підтримки», – зазначив Панфілов сайту Крим.Реалії.
За його словами, на пострадянському просторі є абсолютно точно дві братні держави: Грузія та Україна.
Your browser doesn’t support HTML5