Як реагуватимуть Сполучені Штати, якщо Росія використає тактичну ядерну зброю проти одного зі своїх сусідів? Чи готові до третьої світової вйни? Цими питаннями на сторінках видання «Форбс» задається американський експерт із питань ядерної енергетики, науковець Джеймс Конка. Він сумнівається, що США готові відповісти на загрозу через несерйозне ставлення американського уряду до підтримування свого ядерного арсеналу.
Американці мають значно коротшу пам’ять, ніж росіяни, – зауважує Конка. «Минуло лише 25 років після падіння Берлінської стіни, і в розумінні Росії Холодна війна ще не закінчилась. Якщо російське вторгнення в Україну не стало причиною для занепокоєння на Заході, може нове покоління російської тактичної ядерної зброї примусить їх задуматись», – пише експерт-ядерник.
За словами експерта, на сьогодні російська тактична ядерна зброя є кращою за американську та натівську разом взяті. Як доказ цього, Джеймс Конка наводить звіт Державного департаменту США, опублікований у вересні цього року, де йдеться, що вперше за останні 40 років Росія перегнала США за потужністю своєї ядерної зброї.
Експерт пише, що Америка сама собі зв’язала руки у договорі щодо ядерного обеззброєння, за якими зруйнувалось чимало ядерних ракет періоду Холодної війни. Тоді як для Росії, вважає він, цей договір був вигідний.
Сьогодні люди у Кремлі впевнені, в разі розгортання третьої світової війни, вони можуть перемогти за допомогою своєї ядерної зброї, - пише науковець. Про це свідчить сьогоднішня позиція Москви стосовно ядерних питань у світі. Автор зауважує, що показовими є відмова Росії від участі у спільних зі США ядерних програмах, бойкот ядерного саміту у Вашингтоні в 2016 році, і навіть немовби випадкові плани Кремля відправити бомбардувальники дального радіусу дії до Мексиканської затоки ... на військові навчання.
За словами Джеймса Конки, якщо країни Заходу і сравді є такими боягузами, як думає Путін, то у Росії і справді є шанс перемогти Захід.
«Вони на це здатні, якщо Путін та прихильники жорсткої лінії готові до використання сили тією ж мірою, як це вони демонструють останнім часом», – пише автор статті, при цьому наголошуючи, тоді як Кремль витрачає мільярди доларів на удосконалення своєї ядерної потужності, більшість росіян живуть у нужді.
Нещодавно міністр оборони США Чак Гейґел заявив про намір у наступні 5 років збільшити фінансування ядерних проектів США на 10% в рік. Цей означає, що ядерний бюджет США поповниться на 8 мільярдів доларів. Експерт Конка вважає це позитивним сигналом для відродження потужностей американського війська. Водночас, каже він, тоді як у США ні військові, ні суспільство не вважають ядерну загрозу реальною, Росія впевнена «Вони готові», – пише Джеймс Конка на сторінках «Форбс».
Дивіться також: Настрої у Конгресі США щодо України.