Київ – Отримати достовірну інформацію про Крим зараз доволі складно, – вважають редактори низки українських видань. На їхню думку, проблема Криму і те, що відбувається на півострові, в українських ЗМІ висвітлюється не повною мірою. Анексований Росією Крим усе менш і менш відчутний у медіа-просторі України.
Так, головний редактор сайту «Обозреватель» Юлія Лаврисюк визнала, що якщо в березні основна увага преси була прикута до подій на півострові, то в останні кілька місяців кримська тематика проявляється в ЗМІ нерегулярно.
«Фокус висвітлення останнім часом, природно, перемістився з Криму на схід України ... Однак я вважаю, що більше уваги потрібно приділяти висвітленню проблем проукраїнські налаштованих людей, які залишилися в Криму», – зауважила Лаврисюк у коментарі сайту Крим.Реалії.
«Також наше видання зіткнулося з тим, що мешканці Криму не готові відверто говорити про проблеми півострова і часто бачать в нас ворогів. Отримати достовірну інформацію про життя в Криму в щоденному форматі досить проблематично. Населення в більшій своїй частині або залякане, або агресивно налаштоване, офіційною ж інформацією представники української влади часто не володіють», – розповіла головний редактор «Обозревателя».
Українські ЗМІ втратили інтерес до «россійського» Криму?
Головний редактор інтернет-видання «Апостроф» Валерій Калниш констатував, що проблема Криму і те, що відбувається на півострові, в українських ЗМІ зараз висвітлюється не у достатній мірі.
Ми про події в Криму чуємо або тоді, коли про свої проблеми говорять представники окупаційної влади, або коли приїжджає хтось із знайомих і ділиться враженнямиВалерій Калниш
«Практично ми нічого не знаємо ні про економіку, ні про соціальні проблеми. Я в даному випадку не маю на увазі інформацію про те, що на півострові почали продавати футболки з Путіним або що хтось у черговий раз побився на Керченській переправі. Як ідуть справи з виноробством, наприклад? Сільським господарством або туризмом? Ми про події в Криму чуємо або тоді, коли про свої проблеми говорять представники окупаційної влади, або коли приїжджає хтось із знайомих і ділиться враженнями», – сказав він сайту Крим.Реалії.
«Можливо, я не зовсім уважно стежу за новинами з телевізора, але не пригадую, щоб звідти були включення або розгорнуті репортажі. Теж саме стосується і друкованих ЗМІ. Є міркування про те, як погано в Криму, якісь аналітичні викладки про те, що «Росія більше не може годувати Крим», але новин дуже мало», – зазначив головний редактор «Апострофа».
Також Калниш погодився, що інтерес українських ЗМІ до кримських подій з березня місяця вельми змінився: «Внутрішньо журналісти змирилися, що «Кримненаш». Так, у нас як і раніше нарікають про втрату, таврують, причому справедливо, Москву за окупацію. Але цим все і закінчується. Крим, життя в ньому, перестав бути повноцінним сюжетом в матеріалах, він став ще одним епізодом для ілюстрації агресивності Росії. Обговорення геополітичних наслідків окупації півострова практично звели до нуля інформування про те, чим живе Крим зараз».
Юрій Панченко: Достовірної інформації про події в Криму бракує
На думку редактора «Європейської правди» Юрія Панченко, українці отримують суперечливу інформацію: що в Криму все нібито дуже добре, або навпаки.
«Раніше ми знали, яким ЗМІ можна довіряти і формували свою позицію з цього приводу. Але зараз багато журналістів в Києві чи інших, неокупованих містах. І, відповідно, вони не можуть висвітлювати події об'єктивно і оперативно. Журналістів у Криму залишилося дуже мало і інформації недостатньо. І найголовніше, це питання довіри: немає тієї інформації, якою можна було б на 100 відсотків довіряти», – відзначив він у коментарі сайту Крим.Реалії.
Панченко резюмував, що Крим все менш і менш фігурує в українських ЗМІ. Усе менш і менш відчувається присутність Криму в українському медіа-просторі.
16 березня 2014 на території Криму й міста Севастополя пройшов так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський Союз, ні США не визнали цього голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.