Одеса – Цими днями в Одесі проходить зустріч «Про Крим». Організаторами заходу виступають агентство подій «АртПоле» та кримський центр регіонального розвитку «Топ-Кая».
Як передає кореспондент сайту Крим.Реалії, в рамках зустрічі проводяться дискусії про те, «як сталася окупація Криму і що робити далі», демонструються різні за жанром і темами документальні стрічки, пов'язані з Кримом. Активісти діляться своїми історіями, обмінюються досвідом допомоги вимушеним переселенцям, а також шукають шляхи виходу з ситуації, що склалася. Також заплановані майстер-класи і концерт, «в основі яких розуміння – мовою мистецтва», як кажуть організатори.
За словами організаторів, зустріч покликана налагодити безпосередній діалог між жителями різних частин України, представниками різних народів, що живуть на її території.
«У дискусіях обговорюємо проблеми кримчан, які залишилися на півострові і які переїхали, що робити тим та іншим», – розповіла сайту Крим.Реалії голова центру «Топ-Кая» Олександра Целіщева.
«Дуже важливо сфокусувати проблему. Для мене особисто, найголовніша проблема: Крим не знає, що таке західна Україна, західна Україна не знає, що таке Крим. Дуже легко створити ворога, якщо не знаєш. Потрібно більше інформації, більше знань, і тоді можна щось змінити», – таку думку висловила сайту Крим.Реалії сімферопольський режисер та у минулому художній керівник арт-центру «Карман» Галина Джикаєва.
«Мета нашої акції – наблизити людей допомогти зрозуміти один одного, чим більше ми будемо знати, тим менше буде страхів. Від страхів треба позбавлятися», – сказала вона.
Серед учасників зустрічі – журналісти, вчені, етнографи, кінорежисери, музиканти, художники, військові, психологи та громадські активісти з усієї України, зокрема з Криму.