Сімферополь – Київський експерт Ігор Семиволос піддав критиці заяви представників російської влади в Криму про підтримку малого і середнього бізнесу та реалізацію на анексованій території грандіозних бізнес-проектів.
Російські чиновники навперебій твердять, що, незважаючи на «путінські санкції», недостатку в продовольстві не буде, тому що, на їхню думку, сонячний півострів в змозі не тільки забезпечити себе продовольством, але й стати оплотом продовольчої безпеки всієї федерації. Однак Семиволос нагадує про горезвісний досвід комуністів і характерну рису російських можновладців видавати бажане за дійсне.
Крим стане житницею Росії?
Наприклад, представник верхньої палати російського парламенту Євген Серебренников переконаний, що візитною карткою Криму незабаром стане не тільки туризм, але й розвинуте сільське господарство.
Парламентарій переконаний, що великі агрохолдинги та «агромістечка», будівництво яких нібито планується в регіоні, забезпечать виробництво продуктів не тільки для півострова, але й для експорту в Росію.
«Потенціал Криму не тільки повністю забезпечить продовольчу безпеку в рамках Криму, але й усіляко сприяє забезпеченню продовольчої безпеки Росії в цілому», – розповів Серебренников сайту Крим.Реалії.
Парламентарій також висловився про підтримку нещодавнього указу президента Росії Володимира Путіна про заборону імпорту продуктів.
«Я не поділяю абсолютно думки скептиків, які сьогодні говорять, що цей указ – повністю відповідь на санкції, можливо, якоюсь мірою відповідь на санкції, але про продовольчу безпеку Росії ми говоримо давно. Ухвалена концепція продовольчої безпеки російської держави передбачає серйозне зростання імпорту-заміщення в Росії сільськогосподарської продукції. І це не тільки своєчасний указ, він міг трохи раніше бути ухвалений», – сказав Серебрянников.
Your browser doesn’t support HTML5
Бізнес по-російськи: кошти все одно розкрадуть?
«Ми можемо подивитися, як ситуація розвивається в Росії, і наскільки проблематичним є ведення бізнесу. Серйозних успіхів, відверто кажучи, не помітно», – підкреслив у коментарі сайту Крим.Реалії директор київського Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
На його думку, розмови про підтримку середнього бізнесу, технопарки, агроміста та інші проекти схожі на класичні програми КПРС.
Бізнес – це, в першу чергу, люди. Та ситуація, яка зараз існує на півострові, практично руйнує і знищує середній класІгор Семиволос
«Ключова проблема полягає в тому, що бізнес – це не просто гроші, особливо, коли йдеться про дрібний бізнес. Бізнес – це, в першу чергу, люди. Та ситуація, яка зараз існує на півострові, практично руйнує і знищує середній клас. Можна вкладати кошти, але всі вони будуть розкрадені, тому що ключовим елементом насправді є людський капітал. Ми бачимо, що відбувається підтримка військових, чиновників і пенсіонерів. Усі інші в стійлі. Про це говорять люди, які переїжджають з півострова на материк. Серед іншого саме через те, що економічно активні групи опиняються в ситуації, коли не можуть продовжувати бізнес», – зазначив експерт.
«Це відмивання грошей і класичне окозамилювання. Напевно, ніхто в світі не може так брехати, як вони», – визнав Семиволос.
Як повідомлялося, 7-8 серпня в Сімферополі та Бахчисараї проходив республіканський бізнес форум «Стратегія забезпечення продовольчої незалежності та безпеки Криму».
У перебігу форуму повідомлялося, зокрема про створення індустріального парку, агроміста і гірськолижного курорту в Бахчисарайському районі, підтримку малого та середнього бізнесу.
6 серпня президент Росії Володимир Путін підписав указ «Про застосування окремих спеціальних економічних заходів з метою забезпечення безпеки Російської Федерації».
«Забороняється або обмежується здійснення зовнішньоекономічних операцій, що передбачають ввезення на територію Росії окремих видів сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства, країною походження яких є держава, що ухвалила рішення про введення економічних санкцій стосовно російських юридичних і (або) фізичних осіб, або яка приєдналася до такого рішення», – йдеться в повідомленні.