НАТО та США хочуть бачити припинення постачання зброї та підтримку сепаратистів Росією й провокацій з боку Москви. Дерек Чоллет звернув увагу на новий вид війни, яку Росія веде в Україні. Він вважає, що євроатлантична спільнота має адаптуватися до неї.
«Те, що ми бачимо в Україні, – це особливе використання Росією своєї армії. Ви можете назвати це іррегулярною, гібридною чи асиметричною війною. Це те, про що говорив генерал Брідлав. Це є викликом для нас, оскільки кордон перетинають не армії. Важко зрозуміти, хто саме перетнув кордон, інша сторона заперечує присутність своїх військ. І саме через це вкрай важко давати адекватну відсіч, бо невідомо з ким і чим саме маємо справу. Саме це і відбувається на Сході України упродовж останніх кількох місяців», – заявив помічник міністра оборони з питань міжнародної безпеки Дерек Чоллет.
Він позитивно оцінив дії Збройних сил України, однак відзначив вибухонебезпечність ситуації на Донбасі.
«Ми дуже стурбовані відсутністю стабільності у Східній Україні. Українські військові продемонстрували успіх, звільнивши кілька міст. Однак ситуація досі нестабільна, занадто багато військ та обладнання накопичено на російській стороні кордону. Ми дуже пильно стежимо за цим. Росіяни не готові закрити кордон, принаймні США не бачать таких сигналів. Ми дуже тісно співпрацюємо з українською стороною у питанні закриття кордону та допомагаємо їй у посиленні обороноздатності», – зазначає він.
Американський високопосадовець звернув увагу, що східний кордон України упродовж років охороняється значно гірше, аніж західний і додав, що США продовжують надсилати допомогу Україні.
«У деяких випадках східний кордон України взагалі недемаркований. Незабаром Україна отримає додаткове обладнання для захисту кордону, засоби зв’язку. Список, що надіслала українська сторона, дуже великий. Однак Україна має дуже потужну оборонну промисловість. Вони – шості в світі за експортом оборонних технологій, і найбільшим покупцем є Росія. Ми допомагатимемо, але Україна – це країна, яка може подбати про себе сама», – сказав Дерек Чоллет.
За словами помічника міністра оборони США, в разі, якщо Україна втратить Росію як свого основного клієнта у військовій галузі, США докладуть зусиль, щоб десятки тисяч робочих місць у цій галузі не були втрачені.
Сполучені Штати також продовжують тиснути на французький уряд у питанні продажу «Містралів» Росії.
«Ми підняли питання про Містралі на найвищому рівні з нашими французькими колегами і висловили нашу стурбованість у зв'язку з часом продажу цих кораблів. Французька сторона заявила про економічну складову цієї проблеми та наслідки для країни, якщо продаж не відбудеться», – заявив помічник міністра оборони.
Дерек Чоллет додав, що США тісно працює зі своїми європейськими партнерами в усіх аспектах української кризи: дипломатичному, економічному та військовому вимірах.