Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Портников: Заручники Путіна


Володимир Путін на тлі Керченського (Кримського) мосту. Ілюстраційний колаж
Володимир Путін на тлі Керченського (Кримського) мосту. Ілюстраційний колаж

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

Після останнього підриву Керченського (Кримського) мосту дедалі більше говорять про те, що російський президент хоче перетворити на заручників своєї війни не лише громадян України, а й власних співвітчизників. Володимир Путін стверджує, що Кримський міст не має військово-стратегічного значення – хоча кожен компетентний військовий експерт скаже вам, що перекидати цим маршрутом війська і техніку, принаймні до останнього часу, було набагато безпечніше, ніж сухопутним «коридором», створеним внаслідок окупації українських територій. Але як створити враження, що Кримський міст є цивільним об'єктом, який не має жодного стосунку до відправки озброєнь на український фронт?

Імітувати його функціонування як цивільного об'єкта, не як маршруту війни, а як маршруту курортного сезону. Можливо, тому російська пропаганда наполегливо і цілеспрямовано переконує громадян Росії їхати відпочивати до Криму – незважаючи на очевидну небезпеку такого маршруту. Можливо, тому зараз на півострові поширюють схеми альтернативного маршруту окупованими територіями – хоча, впевнений, не можуть не розуміти, на яку небезпеку наражають мирних жителів, які мають вирушати з Криму додому фактично через зону воєнних дій.

Люди з одного регіону, куди вже прийшла війна, їдуть відпочивати не до Сочі чи Анапи, а до іншого небезпечного регіону – анексованого Росією Криму. Хто винен у їхній загибелі?

Не скажеш, що ця пропаганда не працює. Думаю, працює, ще й як. Те, що під час вибуху на мосту загинули люди саме з Бєлгородської області, а не з, припустимо, Хакасії чи Новосибірська, багато про що говорить. Для жителів Бєлгородської області війна – не новини з телевізора. Про «бавовни» і в обласномуна центрі, і в інших населених пунктах Бєлгородщини, про рейд на Шебекіно знають усі. Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков регулярно звертається до мешканців регіону та розповідає про те, що відбувається – зрозуміло, аж ніяк не завжди правду, але про проблеми з безпекою теж говорить. І ось люди з одного регіону, куди вже прийшла війна, їдуть відпочивати не до Сочі чи Анапи, а до іншого небезпечного регіону – анексованого Росією Криму. Хто винен у їхній загибелі?

Впевнений – Володимир Путін. Адже це він розв'язав війну з Україною. Це його пропаганда постійно переконує росіян «не дивитися вгору» і не помічати, що війна, розв'язана російським президентом, позначається і на їх безпеці теж. Це його пропагандисти радять росіянам їхати відпочивати на окуповані території, перетворені їхньою владою на плацдарм для агресії. І це він, певен, прикривається співгромадянами, як живим щитом. Цей щит із мирних жителів має допомогти йому продовжувати війну.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG