Доступність посилання

ТОП новини

«Нове місто» за два роки: Сімферополь знову обіцяють упорядкувати за гроші Москви


Куйбишевський ринок у Сімферополі потрапив до списку громадських територій, які чиновники обіцяють упорядкувати
Куйбишевський ринок у Сімферополі потрапив до списку громадських територій, які чиновники обіцяють упорядкувати

Підконтрольна Росії влада Сімферополя обіцяє за кошти уряду Москви упродовж 2021-2022 років облаштувати в місті десяток громадських територій. Торік аналогічна програма в Сімферополі стала причиною скандалу. Чого очікувати від другої спроби чиновників освоїти московські гроші й чому не всі в місті вірять в удачу цього заходу ‒ в матеріалі Крим.Реалії.

Громадські території Сімферополя планують упорядковувати за угодою між урядом Москви та підконтрольним Росії урядом Криму, в межах проєкту «Формування комфортного міського середовища». Цього року півострову на ці цілі виділили понад два мільярди рублів, повідомляють російські ЗМІ.

Визначати пріоритети облаштування територій у Сімферополі чиновники довірили містянам, провівши опитування в інтернеті. У підсумку в пріоритеті опинилася центральна площа міста та декілька скверів. Однак у багатьох виникли сумніви в чесності цього опитування.

«Терміни стислі, обсяг значний»

Спочатку в планах з облаштування у чиновників було тільки пять громадських територій міста ‒ територія біля Куйбишевського ринку, сквер Казанський біля будівлі міської ради, бульвар Франка, площа Леніна та район Фонтани біля школи №44. Таку інформацію озвучила голова російської адміністрації Сімферополя наприкінці минулого року.

Голова російської адміністрації Сімферополя Олена Проценко
Голова російської адміністрації Сімферополя Олена Проценко

Тепер же перелік місць майбутнього облаштування розширився до десяти. Серед них як центральні площі міста, так і території у спальних районах.

«У поточному та наступному роках зміняться площі Леніна, Куйбишева, сквери Казанський та імені Дибенка, на вулицях Балаклавській, Київській, Данилова та Селім-Герая, бульварі Франка, а також громадська територія на вулиці Заліській», ‒ повідомили у міській адміністрації.

Облаштування дворів у Сімферополі, 2020 рік
Облаштування дворів у Сімферополі, 2020 рік

Уже розроблені проєкти майбутнього облаштування, роботи за якими заплановані цього року, стверджують чиновники.

Роботи на п'яти перших об'єктах обіцяють почати навесні.

«Главою Криму (Сергієм Аксеновим ‒ КР) поставлене завдання ‒ у березні завершити проєктування і розпочати будівельно-монтажні роботи. Терміни стислі й обсяг значний, важливо врахувати всі моменти, зокрема побажання жителів та вже наявний досвід минулого року», ‒ сказав заступник голови російської адміністрації Сімферополя Валентин Демидов на підсумковому засіданні з питання підготовки до проєктування облаштування громадських територій, що відбулося 10 лютого.

Заступник голови російської адміністрації Сімферополя Валентин Демидов
Заступник голови російської адміністрації Сімферополя Валентин Демидов

На початку лютого Олена Проценко попросила Сергія Аксенова перенести терміни здачі робіт з облаштування бульвару Франка на 2022 рік. Але він відмовив їй, наголосивши, що «жодних проблем реалізувати ці об'єкти швидко немає».

Тисяча пропозицій

Для визначення пріоритетних територій майбутнього облаштування сімферопольцям запропонували взяти участь в опитуванні та висловити свої побажання з цього приводу. У підсумку в межах опитування були отримані та оброблені понад тисяча анкет, стверджує начальник управління інформполітики російської адміністрації Сімферополя .

«Згідно з результатами анкетування, жителі висловили бажання побачити перетворення площі Леніна з недостатньо комфортного порожнього простору на прогулянкову зону з озелененням. Також більшість виступила з пропозицією відновити міський фонтан на його історичному місці. На думку респондентів, є неприпустимим встановлювати тут паркан, складні елементи, що перешкоджають маломобільним групам населення, спортивний і дитячий майданчики, а також інсталяції неналежної якості», ‒ сказав він.

Державний академічний музичний театр у Сімферополі
Державний академічний музичний театр у Сімферополі

Окрім того, за словами Черниченка, сімферопольці повідомили про необхідність створити на площі Куйбишева паркову зону з деревами біля дороги, щоб відмежувати площу від інтенсивного руху на транспортному кільці.

Площа Куйбишева в Сімферополі
Площа Куйбишева в Сімферополі

Серед об'єктів, які планується упорядкувати цього року, вказані сквери Балаклавський і Казанський, а також громадська територія на вулиці Селім-Герая.

«Чому з сімферопольців роблять дурнів?»

У соціальних мережах сімферопольці висловлюють сумніви в об'єктивності опитування, оскільки багато інших території ‒ у набагато гіршому стані, ніж площі Леніна або Куйбишева і не менше потребують впорядкування. Серед скептиків ‒ колишній депутат російської міськради Сімферополя Степан Кіскін.

Складається враження, що під виглядом дослідження проштовхнули потрібні види робіт
Степан Кіскін

«Будь-яка людина, яка має вищу освіту, не те що соціолог, скаже вам, що опитування в інтернеті не відображає думки всього міста. Результати дослідження неадекватні. Складається враження, що під виглядом дослідження проштовхнули потрібні види робіт на громадських просторах, які, мабуть, будуть виконувати потрібні підрядники. Таким чином, напевно, навіть після відставки нинішньої адміністрації її справа житиме та «процвітатиме», адже контракти будуть підписані, а гроші виділені. Чому із сімферопольців роблять дурнів? У нашому місті живуть розумні люди, здатні розібратися в соціологічних маніпуляціях», ‒ наголосив він.

Степан Кіскін
Степан Кіскін

До того ж ексдепутат непокоїться, що облаштування територій міста може знову завершитися проблемами.

Торік, нагадаємо, влада Москви надала Криму майже п'ять мільярдів рублів на облаштування громадських міських територій. З них департаменту міського господарства адміністрації Сімферополя виділили 896 мільйонів рублів, які мали витратити на облаштування 36 упорядкованих дворових територій і семи громадських просторів.

Здати роботи планувалося наприкінці 2020 року. Але, за інформацією директора департаменту міського господарства адміністрації Євгена Малярова, роботи не прийняли на жодному з об'єктів у зв'язку із зауваженнями до якості робіт.

У підсумку Олена Проценко отримала догану. В адміністрації Сімферополя наприкінці січня російські силовики провели виїмку документів, яку популярні кримські Telegram-канали пов'язують з невитрачанням московських грошей.

Чи так це насправді, достеменно невідомо. В адміністрації причини події не пояснюють. Крим.Реалії намагалися з'ясувати це, але наші запитання чиновники залишили без відповіді. Редакція готова надати можливість усім сторонам озвучити свою позицію.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG