Доступність посилання

ТОП новини

«Це наш спільний біль». Кримські татари допомагають активістці виконати судовий вирок (відео)


«Це наш спільний біль». Кримські татари допомагають активістці виконати судовий вирок (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00
Завантажити на комп'ютер

Кримськотатарські активісти допомагають виконувати громадські роботи в міському парку жительці міста Старий Крим Заремі Куламетовій, щодо якої російський суд порушив кримінальну справу за «образу представника влади». У квітні 2018 року Кіровський районний суд визнав її винною в публічній образі поліцейського (ст. 319 Кримінального кодексу Росії). Жінці призначили покарання у вигляді 250 годин обов'язкових громадських робіт і штрафу в 20 тисяч рублів (8,3 тисяч гривень) як компенсацію потерпілому поліцейському. Зарема Куламетова свою провину не визнала, її захист намагався оскаржити судове рішення, але безрезультатно. (Відео – «Кримська Солідарність» і Крим.Реалії)

Підконтрольний Кремлю Кіровський районний суд присудив дружині Зеккії Куламетова – Заремі і їхній дочці Ріанні по 1000 рублів (приблизно 410 гривень) штрафу за звинуваченням у поширенні забороненої символіки в соцмережах. Зранку 4 вересня в Старому Криму відбувся обшук у будинку родини Куламетових. Пізніше трьох членів сім'ї відвезли у відділення поліції. Публічних коментарів російських силовиків із цього приводу немає. У лютому 2018 року Зарему Куламетову вже викликали у відділення поліції в зв'язку з «образою» їхнього співробітника.

За версією звинувачення, Куламетова ображала й тим самим загрожувала життю і здоров'ю співробітника поліції в день затримання її сина Герая Куламетова. За версією слідства, від образ обвинуваченої постраждав заступник начальника поліції ОМВД Росії в Кіровському районі Андрій Рогожин.

У квітні 2018 року Кіровський районний суд визнав її винною в публічній образі поліцейського (ст. 319 Кримінального кодексу Росії). Жінці призначили покарання у вигляді 250 годин обов'язкових громадських робіт і штрафу в 20 тисяч рублів (8,3 тисячі гривень) як компенсацію потерпілому поліцейському.

Зарема Куламетова свою провину не визнала, її захист намагався оскаржити судове рішення, але безрезультатно.

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG