23 серпня Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим», йдеться на сайті парламенту.
Метою законодавчого акту є створення правових передумов для відновлення та забезпечення стабільного функціонування органів державної влади України в Криму після десятирічної окупації та повноцінної інтеграції півострова до системи публічного управління держави-агресора.
Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності, згіздно з документом, необхідно визначити адміністративні центри та затвердити території територіальних громад АР Крим. Протягом трьох місяців уряд має реорганізувати та створити районні державні адміністрації Криму з урахуванням Постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів».
Кабміну доручається внести на розгляд парламенту проект постанови про внесення змін до ухвали ВР «Про утворення та ліквідацію районів» з урахуванням територій територіальних громад Криму, а також внести на розгляд Верховної Ради законопроект про особливості відновлення публічної влади в Автономній Республіці Крим та Севастополі.
Також закон передбачає, що перейменування окремих населених пунктів та районів АРК, затверджене Постановою парламенту №1352-VIII від 12 травня 2016 року, здійснюється невідкладно, а не після деокупації.
Раніше Верховна Рада ухвалила постанову, яка виключає будь-які територіальні поступки задля припинення війни. У документі наголошується, що всі збройні формування РФ мають звільнити всю без винятку територію України.
Також парламент ухвалив Закон, який створює передумови для функціонування органів державної влади у Криму після його звільнення.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.