Доступність посилання

ТОП новини

«Починати роботи перед сезоном абсурдно»: суперечки навколо реконструкції набережної Коктебеля


Набережна Коктебеля
Набережна Коктебеля

У Коктебелі анонсують вилучення 43-х земельних ділянок для «державних потреб з розташуванням на них об'єктів нерухомого майна». Як повідомили «РИА Новости Крым» в підконтрольному Росії Міністерстві будівництва та архітектури півострова, у межах реконструкції набережної в місцевий уряд вже надіслане таке клопотання.

Реконструкція набережної буде проходити у межах російської Федеральної цільової програми розвитку Криму та Севастополя. У вересні 2019 року російська Архітектурно-містобудівна рада Криму затвердила проєкт, згідно з яким пляжна територія буде збільшена майже удвічі й зможе вмістити близько 5 тисяч осіб, всього за два роки планують витратити 4,1 мільярда рублів. Громадські активісти Коктебеля вважають, що реконструкцію набережної лобіює російський журналіст Дмитро Кисельов, у якого поруч розташована дача. Про те, чого чекати від цього проєкту, йшлося в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Російський блогер Олександр Горний розповів Крим.Реалії, що влада не поспішає ставити до відома жителів Коктебеля, як саме буде виглядати реконструкція.

Багато жителів Коктебеля розуміють, що ця реконструкція там необхідна, але людей хвилює питання, як це буде робитися
Олександр Горний

‒ Я щиро хотів би сподіватися, що побажання жителів Коктебеля, до яких я фактично належу, будуть враховуватися, тому що, на превеликий жаль, ми бачимо конкретний провал в інформації, що і коли будуть робити. Є загальні, рамкові моменти, які до нас донесли, а ось саме зміст усього цього поки невідомий. Думаю, багато жителів Коктебеля розуміють, що ця реконструкція там необхідна, але людей хвилює питання, як це буде робитися, в якому порядку: звідки буде починатися реконструкція, в які терміни. Тут люди залежать від туристичного сезону, і якщо почнеться реконструкція, то вона хоча б частково торкнеться інтересів того чи іншого бізнесу. Питань поки багато, але, на жаль, дуже мало відповідей.

Олександр Горний
Олександр Горний

Олександр Горний зазначає, що паралельно російська влада Криму істотно затримала остаточне рішення про те, де розмістити нові очисні споруди Коктебеля.

‒ Було вибрано декілька місць, але остаточний вибір пригальмувало рішення про проєкт реконструкції набережної. У підсумку ця історія тягнеться з українських часів, минуло вже п'ять років. Може, є динаміка на папері, але якісь подальші кроки у здійсненні проєкту для мене таємниця... Треба визнати, що хочемо ми чи ні, але Дмитро Кисельов ‒ активний житель Коктебеля, у нього там є будинок, він облаштував територію. У принципі, його думка про те, що там треба запускати реконструкцію, правильна, але інша справа, що багато з них не згодні з точки зору проєкту. Багато жителів Коктебеля вважають, що не варто розміщувати яхтову марину там, де її хоче бачити Кисельов. Вона може спричинити дуже серйозний вплив на екосистему бухти ‒ на цьому ґрунті й виник попередній конфлікт у 2018 році. На жаль, Кисельов не має звіряти свій годинник з годинником жителів Коктебеля.

Представник громадської організації «Громадський актив Коктебеля», член «Союзу козаків Феодосійського регіону» Борис Яремко вказує на непослідовність проєктувальників набережної.

‒ Років зо два тому збирали нас, підприємців, говорили про це, були виїзні збори проєктувальників ‒ вони розкладали креслення, схеми, і розмова спочатку була про знесення більше ніж 150 об'єктів. Нібито на набережній залишиться тільки будинок Волошина, їдальня Літфонду та дельфінарій. Потім минув якийсь час, і ми вже чуємо про те, що будуть знесені 80 об'єктів, а тепер вже й зовсім 43. Напевно, хтось домовився залишитися. Торік восени проходили громадські слухання, нам знову показували проєкт реконструкції набережної. Коли ми запитали, як це співвідноситься з проєктом каналізування, нам прямо сказали, що поки ніяк. Тобто дві проєктні організації не можуть зістикувати ці два проєкти. Чи отримали вони висновок від Інституту біології південних морів? Який вплив буде на бухту? Відповіді немає.

Борис Яремко
Борис Яремко

На думку Бориса Яремка, місцева влада зможе прибрати орендарів ділянок на набережній, але з власниками можуть виникнути проблеми.

Зараз вирішили вилучити 43 ділянки ‒ і нікого не поставили до відома, про компенсації нічого не відомо
Борис Яремко

‒ Напевно, це будуть вирішувати в судах ‒ виплачувати компенсації, якщо вилучати, чи надавати інші ділянки натомість. Якщо домовляться викупити об'єкт відразу, як це робилося в цивілізованому Сочі, в Адлері перед будівництвом олімпійських об'єктів, то це інша справа, але поки таких розмов з нами ніхто не веде. Нам нічого не показують, немає діалогу з громадськістю. Рада міністрів не запрошує наші організації, не збирає в Сімферополі з минулого року. Вони щось вирішують самі, ми працюємо самі, платимо податки, оренду за землю, за всі комунальні послуги. Зараз вирішили вилучити 43 ділянки ‒ і нікого не поставили до відома, про компенсації нічого не відомо. Словом, якісь таємниці. Ось в Євпаторії знесли об'єкти, розвалили всю набережну, а нову збудувати не змогли, тому що підрядні організації повелися непорядно.

Російський громадський активіст, голова організації «Чистий берег. Крим» Володимир Гарначук вітає розчищення набережної Коктебеля для реконструкції.

Це єдиний шлях звільнити Коктебель від шалманів
Володимир Гарначук

‒ Звичайно, ділянки треба вилучати, щоб привести набережну до ладу. В цілому ця процедура вилучення для державних потреб регулюється законодавчо, тут немає ніяких новацій. На мій погляд, це єдиний шлях звільнити Коктебель від шалманів. Це не такий масштабний проєкт, як траса «Таврида», у Коктебелі менша кількість земельних ділянок. Те, що відбувається з «Тавридою», це типове головотяпство команди Сергія Аксенова, яка не виконує свої мінімальні зобов'язання при будівництві. Є формальна процедура, коли людям виплачують гроші за земельну ділянку, і ніяких судів немає. Те ж саме буде в Коктебелі. У будь-якому випадку програму реалізують у той чи інший спосіб. Від реконструкції набережної Коктебель однозначно виграє.

Володимир Гарначук
Володимир Гарначук

Колишній головний спеціаліст відділу курортів і туризму Євпаторійської міськради Сергій Вікарчук впевнений, що сама собою реконструкція набережної піде Коктебелю на користь, але тільки якщо роботи не припадуть на пік туристичного сезону.

Починати такі масштабні проєкти перед курортним сезоном абсурдно.
Сергій Вікарчук

‒ Я в будь-якому випадку вважаю, що нова набережна Коктебелю потрібна. Інвестувати в розвиток регіону необхідно ‒ нехай російська влада завищує кількість туристів, нехай вони не такі платоспроможні. Близько Коктебеля проходить траса, з Керченського мосту їдуть автобуси, так що кількість туристів змінюється, але навряд чи настільки, щоб розраховувати пляж на 5 тисяч осіб. Наскільки ця реконструкція буде успішною, залежить від місцевих підрядних компаній, і не можна виключати, що виникнуть такі ж проблеми, як в Євпаторії. Але мені здається, у них вже є хороший досвід, як керувати подібними проєктами, і вони зможуть якісніше провести роботи в Коктебелі. Єдине що ‒ починати такі масштабні проєкти перед курортним сезоном абсурдно. Місто втратить у туристичному потоці, воно буде не готове зустрічати людей. Заявлені два роки ‒ дуже великий термін.

Сергій Викарчук
Сергій Викарчук

(Текст підготував Владислав Ленцев)

  • 16x9 Image

    Андрій Гевко

    Випусковий редактор та ведучий етерів Радіо Крим.Реалії. Закінчив Київський університет ім. Бориса Грінченка за спеціальністю «Журналістика». Почав кар'єру у виданні «Україна молода», згодом працював на телеканалі ICTV. На Радіо Свобода прийшов у 2017 році.  Починав журналістом і диктором новин. Захоплюється кінорежисурою та гітарою.

XS
SM
MD
LG