Доступність посилання

ТОП новини

Погрожування прокуратурою: скандал навколо недобудованого притулку для тварин у Сімферополі


Голова комітету Держдуми Росії з екології та охорони навколишнього середовища Володимир Бурматов вимагає звільнити відповідальних за будівництво притулку для тварин у Сімферополі. Його не можуть добудувати третій рік, хоча бюджету проєкт коштував 50 мільйонів рублів.

Проєкт будівництва в Сімферополі притулку для тварин багато років просуває місцева зоозахисниця, голова громадської організації «Вірний друг» Людмила Мілованова. Вона є дружиною ексвіцеспікера кримського парламенту, голови Громадської палати Криму Григорія Іоффе, який теж активно цікавиться перебігом будівництва, називаючи майбутній притулок «дуже важливим соціальним об'єктом».

Григорій Іоффе
Григорій Іоффе

Цю ідею влада Сімферополя підтримала ще в 2013 році. У Сімферопольській міськраді тоді надали в оренду на 49 років 70 соток землі на вулиці Кримської правди для організації притулку на 148 тварин. Його розраховували збудувати упродовж декількох років і шукали для цього інвесторів. Але на початку 2014 року Крим був анексований Росією і плани довелося відкласти.

У російських реаліях інвестора для будівництва притулку теж не знайшли і вирішили будувати його за бюджетні кошти. Однак з різних причин не могли розпочати аж до 2018 року. Торік на проєкт із міського бюджету виділили 50 мільйонів рублів. Але притулку досі немає, а проєктом вже зацікавилися в Держдумі Росії.

Будівництво притулку для тварин у Сімферополі, 2018 рік
Будівництво притулку для тварин у Сімферополі, 2018 рік

«Притулок ‒ це не біном Ньютона»

Голова комітету Держдуми Росії з екології та охорони навколишнього середовища Володимир Бурматов домагається притягнення до відповідальності чиновників, відповідальних за будівництво сімферопольського притулку для тварин. Він уже звернувся з цього приводу до прокуратури.

Усі відомості до прокуратури передали, тому що ми вважаємо, що мають звільнити тих чиновників, які зірвали ці терміни
Володимир Бурматов

«Збудована тільки перша черга (притулку ‒ КР), незважаючи на те, що сума виділена істотна. Усі відомості до прокуратури передали, тому що ми вважаємо, що мають звільнити тих чиновників, які зірвали ці терміни. Притулок ‒ це не біном Ньютона, а споруда, яка зводиться швидко... У вас Кримський міст швидше збудували, а притулку все ще немає», ‒ повідомив Володимир Бурматов на пресконференції в Сімферополі 13 січня.

За його інформацією, наразі в Криму розміщення у притулку потребують близько 14 тисяч тварин.

Начальник управління інформаційної політики російської адміністрації Сімферополя Андрій Черниченко відмовився озвучити позицію відомства щодо заяви Володимира Бурматова. Він пояснив, що «вся позиція вже викладена на сайті адміністрації, більше йому додати нічого».

На сайті відомства 16 січня начальник департаменту капітального будівництва адміністрації Сімферополя Алла Кудряшова повідомила, що перший етап будівництва притулку «завершений, однак є певні зауваження до підрядної організації щодо якості будівельно-монтажних робіт, які усуваються виконавцем».

За її словами, під час другого етапу на тій же земельній ділянці планується будівництво одноповерхової ветеринарної клініки. Цей об'єкт буде призначений для лікування та стерилізації бездомних тварин, яких утримуватимуть у притулку або передаватимуть новим господарям.

Людмила Мілованова, у свою чергу, повідомила Крим.Реалії, що на місці притулку вже збудовані вольєри та госпблок, встановлена огорожа та прокладені доріжки для вигулу тварин. «Зараз місто вже може приймати й утримувати там тварин. Залишилося тільки зробити ветклініку», ‒ говорить вона.

Людмила Мілованова
Людмила Мілованова

Громадська активістка поділяє позицію Володимира Бурматова, який поскаржився на сімферопольських чиновників до прокуратури.

Нехай з'ясовують. Притулок має бути збудований однозначно
Людмила Мілованова

«Нехай з'ясовують. Притулок має бути збудований однозначно. Я не прокуратура і не суд, не можу когось засуджувати. В цьому випадку були не виконані контракти. Хто в цьому винний? Називати прізвища я не можу, тому що спочатку була одна адміністрація, тепер нова голова адміністрації. Нехай прокуратура з'ясовує. Ми як громадські активісти робимо все, що можемо: ми спостерігаємо за будівництвом, хочемо, щоб притулок був», ‒ наголосила Людмила Мілованова.

Недобудова за 50 мільйонів

Терміни будівництва притулку для тварин у Сімферополі чиновники називали різні. Спочатку в адміністрації розраховували завершити будівництво першої черги об'єкта до листопада 2018 року. Потім терміни перенесли до кінця 2019 року. Планувалося, що на той час у майбутньому притулку мають з'явитися приміщення господарської зони, харчоблоку, а також вольєри та майданчики для вигулу тварин. Після чого в 2020 році планували збудувати ветклініку з операційними залами та приміщеннями для реабілітації тварин.

Ексголова адміністрації Сімферополя Наталія Маленко обіцяла, що перша черга будівництва завершиться до кінця 2019 року. На ці цілі з бюджету було виділено понад 50 мільйонів рублів. Однак у березні 2019 року в адміністрації Сімферополя вирішили законсервувати будівництво притулку до січня 2021 року.

Російська влада Сімферополя на місці майбутнього притулку для тварин у Сімферополі, січень 2019 року
Російська влада Сімферополя на місці майбутнього притулку для тварин у Сімферополі, січень 2019 року

Людмила Мілованова тоді пояснювала російським ЗМІ, що будівництво відновлять після того, як буде знайдений новий підрядник, оскільки попередній не виконав усі роботи й кошти, що залишилися, повернули в бюджет.

Потім у ситуацію втрутився підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов. Торік у вересні він розпорядився добудувати притулок до 2020 року.

Голова автономної некомерційної організації «ЖКГ-контроль» Анатолій Петров тоді разом із громадськими активістами виїжджав на місце будівництва і з'ясував, що обіцяні роботи там не завершені. «Ми зібрали робочу групу, викликали замовника, підрядника та спробували зрозуміти, у чому проблема. Погана координація всіх служб і погано все це рухалося. Було багато поганих моментів, усе було не організовано. Ми по кілька разів на тиждень приїжджали, контролювали. Але погані погодні умови та кінець року, на жаль, занадто швидко настав. І в результаті вийшло, що дуже велика частина (робіт ‒ КР) не була виконана», ‒ говорив він в ефірі радіо «Спутник в Крыму».

16 січня цього року, вже після того, як Володимир Бурматов поскаржився до прокуратури, в адміністрації Сімферополя відзвітували про завершення будівництва першої черги притулку.

У відомстві стверджують, що після усунення зауважень підрядником та оформлення необхідних документів притулок внесуть до реєстру муніципальної власності, а потім почнуть шукати організацію, якій передадуть повноваження на утримання там тварин. Перший етап будівництва притулку, за інформацією Алли Кудряшової, коштував бюджету 50 мільйонів рублів. На другий етап витратять ще близько 55 мільйонів.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG