В Євпаторії затриманий та заарештований на два місяці депутат підконтрольної Росії міської ради Роман Волошин. Російські силовики звинувачують його у вимаганні 1 мільйона рублів за «припинення поширення наклепів» про фірму, яка впорядковує пляж у регіоні. Крим.Реалії з'ясували, що депутат Волошин, який переїхав до Криму з сусідньої Росії у 2014 році, активно критикував владу Євпаторії.
Роман Волошин переїхав до Криму у 2014 році з російського Курська. Двічі обирався до Євпаторійської міськради на російських виборах, не визнаних Україною, країнами Європи та Заходу. Є представником Компартії Росії у депкорпусі Євпаторії. У кримському рескомі цієї партії очолює комісію з роботи з депутатами.
Роман Волошин та його помічниця були затримані співробітниками ФСБ 26 лютого. За версією слідства, помічниця депутата нібито повідомила підприємцю, який орендує пляж в Уютному Сакського району, що Роман Волошин «припинить поширювати стосовно підприємця та його фірми наклепи за винагороду в 1 мільйон рублів».
Наразі депутат перебуває в СІЗО. Йому обраний запобіжний захід у вигляді арешту на два місяці.
Пляжна «дискредитація»
Депутату інкримінують злочин, передбачений пунктами «а» та «г» частини 2 статті 163 Кримінального кодексу Росії (вимагання, вчинене групою осіб за попередньою змовою у великому розмірі), сказано в повідомленні кримського главку Слідкому Росії, який веде справу.
За версією слідства, на початку грудня 2019 року на пляжі в селі Уютне Роман Волошин публічно «озвучив інформацію, яка дискредитує діяльність комерційної організації, що здійснює облаштування пляжу».
Пізніше помічниця депутата нібито запропонувала підприємцю, який займається облаштуванням цього пляжу, «припинити поширення відносно нього та його фірми наклепи за винагороду в 1 мільйон рублів».
«Щоб надати законності своїй та депутата діяльності, жінка вимагала укласти медіа-угоду, де вона як медіатор вирішуватиме вигадану цивільно-правову суперечку, а оплата за надання неіснуючих послуг буде присвоєна спільниками. Сам же депутат під час зустрічі з підприємцем запевнив, що в разі виконання всіх умов він припинить дискредитувати його діяльність з облаштування пляжу в очах населення», ‒ стверджує слідство.
Міське видання «Евпаторийский курьер» повідомило, що «затримані активно співпрацюють зі слідством і дають свідчення». «У наглядовому відомстві натякнули, що, цілком можливо, найближчим часом доля Волошина спіткає також інших учасників незаконного промислу», ‒ йдеться в повідомленні.
«Працюємо з юристами»
Позиція самого Романа Волошина невідома. Його рідні та адвокат поки зберігають мовчання. Партійні соратники депутата пояснили, що це пов'язане з майбутнім судовим засіданням, після якого «буде озвучена його позиція».
Не дочекавшись інформації про цю справу від кримських комуністів, колишній член КПРФ Степан Кіскін закликав їх «не замовчувати затримання», оскільки «промовчати ‒ означає не поважати своїх однопартійців і виборців».
Голова кримської організації КПРФ, депутат підконтрольного Росії кримського парламенту Сергій Богатиренко повідомив Крим.Реалії, що всі коментарі у цій справі з'являться після найближчого засідання суду, яке заплановане на 5 березня.
«Ми за допомогою соратників надали адвоката Роману Волошину. Зараз працюємо з юристами. Відбудеться засідання суду, і ми даватимемо коментарі», ‒ сказав він.
Утримуються від коментарів і в підконтрольній Росії Євпаторійській міськраді.
На сторінці Романа Волошина в Facebook за півтора тижня до затримання оприлюднене відео, на якому він закликає владу та громадськість врятувати від забудови один із пляжів села Уютне Сакського району. У ньому говориться, що орендар, який мав упорядковувати пляж, намагається організувати там будівництво, встановив навколо пляжу огорожу, захопивши частину дороги. Депутат просить Мінекології Криму підрахувати збитки, завдані пляжу, та стягнути їх з орендаря.
Підприємець, про якого йдеться у відео, публічно на нього поки не відреагував.
Депутат без роботи та бізнесу
Роман Волошин ‒ уродженець села Голубицьке Курського району Курської області Росії. У Курську він жив до 2014 року. Там розвивав бізнес і вів політичну діяльність, очолюючи відділення Сеймського рескому КПРФ.
До Криму приїхав у 2014 році, на перших російських виборах був обраний депутатом підконтрольної Росії Євпаторійської міськради від КПРФ. У Криму він також очолює правління кримського відділення російського «Союзу батьків» і входить у робочу комісію Громадської палати Росії із захисту прав користувачів інтернету, розвитку та організації його безпеки.
У Курську у Романа Волошина був спільний із батьком бізнес ‒ ТОВ «Галерея», яке виготовляло дерев'яні рами для картин, фотографій, дзеркал та інші вироби з дерева, продавало сувеніри та вироби народних промислів, а також товари культового та релігійного призначення. Воно ж приносило прибутки депутату і після переїзду до Криму. У документах, які він подавав для участі у виборах, він вказував це підприємство своїм основним місцем роботи. Однак у грудні 2018 року фірма припинила свою діяльність і Роман Волошин офіційно став безробітним. Такі відомості, зокрема, він надавав у Виборчком Криму при реєстрації кандидатом у депутати на російських виборах у 2019 році.
Згідно з відомостями про прибутки, витрати та майно, Роман Волошин разом із дружиною та двома неповнолітніми дітьми володіють квартирою, мають у користуванні будинок та земельну ділянку.
У власності його дружини ‒ два японських автомобілі: Toyota Avensis і Toyota Camry.
Волошинські скандали
З перших днів свого депутатства в Євпаторії Роман Волошин критикує місцеву владу. Найчастіше його претензії пов'язані з порушенням, на його думку, регламенту при ухваленні рішень у міськраді. У 2014 році він, зокрема, виступав проти порушень при розгляді майнових питань.
У 2015 році Роман Волошин повідомляв, що взаємини між депутатами і російською адміністрацією Євпаторії «залишають бажати кращого». «Найчастіше від виконавчої влади ми отримуємо відписки на депутатські запити. І якщо вони так відповідають депутату, то мені б хотілося побачити, як вони відповідають звичайному пересічному громадянину», ‒ стверджував він.
У 2016 році депутат судився з головою євпаторійської міськради Олесею Харитоненко, звинувачуючи її в порушенні регламенту. Зокрема, за словами депутата, через призначення сесії в останній момент він не мав можливості ознайомитися з проєктами рішень і був позбавлений слова на засіданні.
Свій моральний збиток Роман Волошин тоді оцінив в 1 рубль. «Щоб мене не звинуватили ще в тому, що я грошей на цьому хочу заробити. Насправді, я хочу добитися справедливості, щоб депутати не порушували регламент, який самі ухвалили, і таке свавілля не повторювалося», ‒ наголошував він.
Чим закінчився цей судовий процес, невідомо. Згадок про нього у відкритих джерелах немає.
Торік у грудні депутат критикував представників Громадської палати Росії за ігнорування думки громадських активістів та блогерів під час обговорення теми посилення відповідальності за поширення соціально небезпечної та недостовірної інформації в інтернеті. «Є рейтинг найпопулярніших регіональних блогерів та інтернет-спільнот Криму. Де хоч один із них тут (на засіданні «круглого столу» в Сімферополі ‒ КР)? Роботи немає. І найголовніше, що не публікують тих, хто формує громадську думку. А вона формується в соцмережах і YouTube-каналах. Де ця громадськість? Де лідери громадської думки?» ‒ говорив він.
Торік у квітні в міськраді Євпаторії розглядали питання про передчасне припинення повноважень Романа Волошина у зв'язку з «недостовірними відомостями про його прибутки та майно». Однак у підсумку депутати визнали, що ці недостовірні відомості «не мали шкідливих наслідків», тому «вказали на неухильне дотримання вимог федерального антикорупційного законодавства».
Депутати вирішили, що недоцільне передчасне припинення повноважень колеги за пів року до виборів, і він продовжив виконувати свої обов'язки. Однак на російських виборах до місцевих рад у вересні 2019 року він знову був обраний депутатом, але в решті решт опинився в СІЗО. Згідно зі статтею, яку йому інкримінують, депутату в разі доведення провини загрожує до семи років позбавлення волі з великим штрафом.