Доступність посилання

ТОП новини

Що робити, якщо сайт Крим.Реалії заблокували?


Роскомнагляд (Роскомнадзор) погрожує заблокувати доступ до сайтів Крим.Реалії (зокрема до російськомовного сайту krymr.com) на території Російської Федерації та на анексованому Росією Кримському півострові. Медіакорпорація Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода вважає ці дії атакою держави на свободу слова, порушенням міжнародного законодавства, Конституції Росії та закону про засоби масової інформації, а також порушенням правил інформаційної конкуренції.

Якщо блокування все ж таки станеться, наш контент все одно буде доступний: розповідаємо, як нас читати, дивитися і слухати в цьому випадку.

1. Мобільний додаток

Є й оновлений мобільний додаток Крим.Реалії для смартфонів. Він безкоштовний. Завантажте програму RFE/RL на свій телефон/смартфон або планшет (платформа Android тут, платформа iOS тут) і оберіть в ньому російську, українську або кримськотатарську мову.

2. Дзеркальні сайти

Щоб російській владі було складніше блокувати наш сайт, ми почали використовувати дзеркальні сайти – копії Крим.Реалії. На наших сторінках у соціальних мережах посилання на дзеркала можуть виглядати дещо незвично. Вже зараз працює: https://d3gwpps3424lnp.cloudfront.net/

3. Соцмережі

Мабуть, найлегший та найважливіший спосіб стежити за нашим контентом. А Крим.Реалії є практично в кожній соціальній мережі. Підпишіться зараз!

4. Як можна обійти блокування РКН?

Способів обійти блокування досить багато. По суті, вони зводяться до одного: дозволяють користувачеві зробити вигляд, що він звертається до сервісу не з Росії (або анексованого Криму), а з іншої країни або взагалі анонімно. Російський регулятор не може заборонити (нібито) іноземним користувачам звертатися до іноземних серверів. Обхід блокування буквально виглядає як звернення до сервісу не безпосередньо, а через ланцюжок інших сервісів.

Інструментів цього багато. Це і спеціальні інтернет-браузери (Tor та його численні аналоги) та Proxy-мережі (їх зазвичай використовують для доступу до конкретного сервісу, наприклад, Telegram) і програми VPN (Virtual Private Network), які пропускають весь трафік користувача у зашифрованому вигляді через проміжну віртуальну мережу (їх краще використовувати для доступу до ресурсів, де потрібна авторизація). Деякі з цих інструментів працюють як окремі програми для смартфонів або комп'ютерів, інші – як плагіни для браузерів.

Рада керуючих з питань мовлення США (опікун ЗМІ, що отримують фінансування Конгресу США, в інших країнах, у тому числі Радіо Свобода) розмістила посилання на набір таких інструментів на спеціально створеному сайті Bypass Censorship («Обхід цензури»).

До нього увійшли шість безкоштовних додатків:

Tor – браузер, що пропускає трафік користувача через розподілену систему проксі-серверів, керовану добровольцями по всьому світу, та дозволяє встановлювати анонімне мережеве з'єднання.

Psiphon – програма, що використовує технологію VPN. Psiphon-клієнт автоматично дізнається про нову точку доступу, щоб максимально підвищити шанси обійти цензуру, але не забезпечує анонімність.

Orbot - проксі-додаток.

Orfox – аналог браузера Tor, що пропускає трафік користувача через ланцюжок серверів, розташованих у різних країнах. Працює лише на Android.

FreeBrowser – інтернет-браузер із вбудованою системою обходу блокувань, що не потребує додаткового налаштування. Його використовують для подолання цензури китайські користувачі. Працює тільки на Android.

Lantern – розподілена система обходу блокувань, що використовує мережеві з'єднання інших користувачів програми у різних країнах.

Усі ці програми безкоштовні, Lantern (team@getlantern.org) та Psiphon (get@psiphon3.com) можна запросити через електронну пошту, якщо посилання на веб-версії будуть заблоковані.

Крім цих додатків, має сенс звернути увагу на браузерні розширення. Ось кілька анонімайзерів для найпопулярнішого на сьогодні браузера Google Chrome: RusVPN , Ininja, ZenMate VPN. Ці плагіни можна використовувати безкоштовно, хоча версії з розширеними функціями пропонуються за платною підпискою.

5. Підпишіться на розсилку Крим.Реалії

Крим.Реалії вранці кожного понеділка здійснює поштову розсилку найпопулярніших і найважливіших матеріалів за тиждень. Навіть якщо наш сайт заблокований, повідомлення надходитимуть до вас на e-mail. Підписатися можна тут. Підписка безкоштовна.

Залишайтеся завжди з нами! Ми не боїмося говорити і писати про те, про що інші в Криму змушені мовчати.

Доступ до сайту Крим.Реалії заблокований Роскомнаглядом (Роскомнадзором). Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://d3e1m6ew10i0fy.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

* * *

XS
SM
MD
LG