Доступність посилання

ТОП новини
Війна Росії проти України

Ще один десант із Криму? Що відомо про нове «кримське» військове формування росіян на Запорізькому напрямку?


Російські десантники на військових навчаннях у Криму. Ілюстративне фото
Російські десантники на військових навчаннях у Криму. Ілюстративне фото

Нещодавно офіційні кримські медіа повідомили, що у «зоні СВО сформовано новий кримський полк десантно-штурмових військ». При цьому надано єдине уточнення – військовослужбовці полку виконують бойові завдання на Запорізькому напрямку. Інші деталі створення та призначення нового військового організму російської армії з'ясовували Крим.Реалії.

Слід одразу вказати на одну неточність, розтиражовану через незнання або спеціально кримськими журналістами та пропагандистами, до речі, з подачі місцевої організації путінського руху «Народний фронт». Чи це просто, так би мовити, застереження за Фрейдом? Загалом, неточність у самій назві десантно-штурмових військ. У російській армії, на відміну від ЗСУ, немає такого окремого роду військ і, між іншим, резерву верховного головнокомандувача, як ДШВ, а є виключно ПДВ (повітряно-десантні війська). А вже в організаційно-штатній структурі ПДВ числяться чотири десантно-штурмові дивізії (76-а, 7-а, 104-а та 44-а ДШД), а також дві окремі десантно-штурмові бригади (11-а та 83-а ОДШБр) ). Всі вони періодично відправляють свої частини та підрозділи на найбільш значущі, на розсуд російського командування, ділянки та напрямки фронту.

З моменту повномасштабного вторгнення на півдні України воює і особовий склад дислокованого у Феодосії 56-го гвардійського десантно-штурмового Донського казачого полку. Його утворили наприкінці 2021 року у структурі 7-ї гвардійської десантно-штурмової (гірської) дивізії ПДВ зі штабом у Новоросійську. Донедавна в російській та кримській пресі цей полк теж фігурував як новий.

Десантники 56-го ДШП ВДВ РФ в окупованій частині Херсонської області, вересень 2023 року
Десантники 56-го ДШП ВДВ РФ в окупованій частині Херсонської області, вересень 2023 року

Третій рік у Феодосії для цієї «нової» ДШП продовжують будувати казарми та парк бойової техніки. За неофіційною інформацією, до кінця цього року обіцяють завершити будівництво.

Почали з КамАЗу «народної допомоги»

Виявляється, новоспечені кримські «блакитні берети» нині гостро потребують елементарних речей – від ковдр і матраців до продуктів. Про це повідомила керівниця регіонального виконкому «Народного фронту» Алла Вертинська.

«Завдяки оперативній реакції мешканців Криму та організацій нам вдалося за 1 день закрити практично всю потребу нового полку в народній допомозі», – розповіла Вертинська.

Алла Вертинська
Алла Вертинська

З її слів, бійці вже розпочинають виконання бойових завдань. Для формування полку на позиціях кримчани передали КамАЗ народної допомоги: амуніцію, одяг, партію бензопил і будівельної допомоги від кримської податкової, ліхтарі, біноклі, монокуляри, продуктові набори. Крім того, були надіслані матраци, ковдри, подушки та партію медикаментів «для порятунку життів та збереження здоров'я хлопців».

При цьому ініціатори «народної допомоги» наголошують, що кілька десятків матраців, ковдр і подушок безпосередньо зібрали МДЦ «Артек» та рух «Творимо добро».

Під крилом 44-ї «ублюдочної» ДШД?

Як розповів Крим.Реалії координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець, нині з російської сторони на Запорізькому напрямі воює 44 десантно-штурмова дивізія. Вона з усіх дивізій ПДВ має у своєму складі поки що два полки, причому просто мотострілецьких – 111-й та 387-й МСП. Решта ж, як це заведено ще з радянських часів, укомплектовано трьома парашутно-десантними (повітряно-десантні дивізії) або десантно-штурмовими полками (десантно-штурмові дивізії).

Костянтин Машовець
Костянтин Машовець

Машовець не виключає, що третій полк 44-а ДШД могла доукомплектувати тією чи іншою мірою за рахунок добровольців або мобілізованих із Криму.

Ще можна також припустити, що «елітну» кримську ДШП «збили» на базі одного з «пошарпаного» в боях і відправленого в тил (туди, куди доїхав згаданий кримський КамАЗ «народної допомоги») на відновлення полків 47-ї МСД. Тієї самої, що після путінського указу 2022 року про мобілізацію створили в Криму практично «з нуля». Її ядро склали приписані до колишнього формування територіальної оборони мешканці Севастополя, Сімферополя, Феодосії та інших населених пунктів півострова. Їх урочисто, у присутності місцевих чиновників, ветеранів та служителів церкви, «з богом» відправили із Севастополя на допідготовку на полігони у вересні 2022 року. Але через кілька місяців 47-а МСД практично зникла з українських та російських офіційних зведень з фронту.

Про 44-у ДШД відомо наразі небагато. Зокрема, вона з'явилася у вересні 2023 року, тобто фактично відразу після тогочасної заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу про додаткове розгортання нових формувань ЗС. До дивізії входить 111-й мотострілковий полк (МСП, колишній 111-й полк мобрезерву збройного угруповання «ДНР») та 387-й МСП. Колишня 44-а навчальна ВДД у 1987 році була перетворена на 242-й навчальний центр російських ПДВ, який існує й досі.

У самому російському командуванні ніхто не «помиляється» щодо рівня боєздатності цих частин і з'єднань
Костянтин Машовець

За інформацією Костянтина Машовця, підрозділи 387-го МСП зі складу 44-ї ДШД було розгорнуто напередодні торішнього контрнаступу ЗСУ під селом Вербове Запорізької області. На його думку, за своєю назвою дивізія, хоч і вважається десантною, але по суті є своєрідним конгломератом частин та підрозділів, які підпадають, швидше, під статус «територіальні війська» або «формування мобілізаційного резерву». Формування двох «дивізій мобілізаційного резерву (МР) повітряно-десантних військ», 44-ї та 104-ї десантно-штурмових дивізій, відбувалося на базі Рязанського вищого повітряно-десантного командного училища, 242-го навчально-тренувального центру ВДВ ППД та на базі навчальних центрів 31-ї та 83-ї ОДШБр.

«Що характерно, у самому російському командуванні ніхто не «помиляється» щодо рівня боєздатності цих частин і з'єднань, і зазвичай стосовно них використовують у приватних розмовах такий своєрідний термін, як «ублюдочні», – написав Машовець.

Він вважає, що російське командування намагалося надати цьому «мобілізаційному розгортанню» якийсь десантний флер. Наприклад, у процесі формування 387-го МСП його досить «рясно» укомплектували командним складом з-поміж офіцерів Рязанського ВВДКУ. Однак ні за своєю організаційно-штатною структурою, ні за штатним озброєнням та військовою технікою (ВВТ), ні за особливостями процесу допідготовки та бойового злагодження ці з'єднання не відповідають термінам «повітряно-десантний» або навіть «десантно-штурмовий».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту : https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net . Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

  • 16x9 Image

    Данило Безручко

    Кримчанин, журналіст, військовий експерт. Співпрацює з Крим.Реалії з 2015 року. З міркувань безпеки публікується під псевдонімом.

XS
SM
MD
LG