Доступність посилання

ТОП новини
Війна Росії проти України

У Криму відправляють військових «в об'їзд»: війна Росії з Україною знищує дороги Кримського півострова


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Влада анексованого Росією Криму фіксує масову руйнацію автошляхів на півночі та сході Кримського півострова. Через ці транспортні шляхи Росія четвертий місяць поспіль перекидає військову техніку та війська для повномасштабної війни проти України. Важка техніка розбиває проїжджі частини, створюючи проблеми цивільному транспорту. Саме тому місцева влада просить російських військових змінити маршрути свого проходження. Що відбувається у Криму на тлі війни Росії проти України, з'ясовували Крим.Реалії.

Крим.Реалії протягом чотирьох місяців війни регулярно фіксують на дорогах Криму російські військові колони. Місцеві автомагістралі використовуються російською армією для перекидання своєї техніки та особового складу на захоплення південних областей України. Через Крим на український материк везуть російські танки та іншу важку техніку, а також ракети, якими потім вражають українські міста.

Також територією півострова Росія виводить свою техніку, розбиту у війні проти України.

Здебільшого ці перекидання відбуваються автотрасою «Таврида», а також автотрасами від Керчі до Джанкоя, від Джанкоя до Армянська і Красноперекопська, потім до Херсонської області і назад. Ці автодороги є основними транспортними артеріями між населеними пунктами та для цивільного транспорту. Тому їхнє пошкодження військовою технікою створює проблеми кримчанам. Російська влада регіону не може розпочати повноцінний ремонт цих ділянок, оскільки перекидання російських військ на материкову частину України триває.

«Ситуація дійсно плачевна»

Поки війна Росії з Україною триває, на кримські дороги відправляють грейдери та техніку для ямкового ремонту. До 15 червня планується завершення грейдерування доріг у Джанкої, після чого такі роботи розпочнуться у Джанкойському районі, повідомив в.о. міністра транспорту російського уряду Криму Микола Лукашенко.

За його даними, у Джанкої нормативним показникам відповідають лише 46 кілометрів доріг – 33,4% усіх доріг міста, а у Джанкойському районі – 215,5 кілометрів, або 35,7%.

«З автомобільними дорогами ситуація дійсно плачевна», – заявив Микола Лукашенко на нараді з проблемних питань Джанкоя та Джанкойського району 19 травня.

В.о. міністра транспорту російського уряду Криму Микола Лукашенко
В.о. міністра транспорту російського уряду Криму Микола Лукашенко

Сигнали про розбиті російською військовою технікою дороги надходять і з інших регіонів Криму. Раніше в російському уряді Криму обговорювали серйозні пошкодження автошляхів Красноперекопськ-Армянськ та Красноперекопськ-Сімферополь, а також у межах Красноперекопського району.

Іноді й сама військова техніка Росії не витримує випробувань кримськими дорогами. На трасі Красноперекопськ-Армянськ неподалік села Ішунь Красноперекопського району в середині травня перекинувся причіп із російською військовою технікою, постраждало двоє військовослужбовців, повідомляє кримський телеграм-канал «Кримський вітер».

У кримських ЗМІ ймовірною причиною аварії називають слизьку після дощу дорогу. Російська влада про цей інцидент не повідомляє.

«Проїжджаність має бути»

Глава російської адміністрації Джанкоя Ігор Івін, кажучи про якість доріг, зізнається, що грейдер два тижні працював на автомобільному пропускному пункті «Джанкой», щоб встигати розрівнювати дорогу після військової техніки.

Раніше у Держприкордонслужбі України показали відео, на якому видно, як російські танки прямують до Херсонської області з адмінкордону з Кримом.

Дорожнє покриття на шляху руху російської військової техніки у Красноперекопському та Джанкойському районах буде відновлено, пообіцяв російський глава Криму Сергій Аксьонов. Поки що пошкоджені автодороги очікує ямковий ремонт та грейдерування.

До закінчення війни Росії проти України Сергій Аксьонов рекомендує домовитися з російськими військовими, щоб вони змінили маршрут проходження своєї техніки в об'їзд населених пунктів Криму. «З військовими щодо маршрутів руху техніки одразу проговорити треба. Ми засипання щебенем зробили на пропускних пунктах практично скрізь. Зараз нормально колони (військової техніки Росії – КР) всі оминають. Тому тут проговорити так само. Допомагаємо Збройним силам Росії», – звернувся він до кримських чиновників.

Російський глава Криму Сергій Аксьонов
Російський глава Криму Сергій Аксьонов

Російський глава Криму визнає, що ямковий ремонт не є ефективним для автошляхів, але рекомендує саме його: «Ямковий ремонт є напівефективним, але все одно вдавайтеся до такого засобу. Все одно проїжджання має бути. Там, де ґрунт, після дощу все розкисне, треба розуміти наслідки. Просто проходити грейдером, розуміючи, що перший дощ одразу все заб'є, не потрібно».

«Критичним» Сергій Аксьонов називає стан автошляхів у Керчі. Це місто сьогодні є воротами для російської військової техніки, яка перекидається з Росії на український материк через Крим і назад. На відновлення керченських доріг, за підрахунками Аксьонова, потрібно не менше мільярда рублів.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG