Доступність посилання

ТОП новини
Війна Росії проти України

Як загинув закомандувач Чорноморського флоту Росії?


Похорон Андрія Палія у Севастополі, 23 березня 2022 року
Похорон Андрія Палія у Севастополі, 23 березня 2022 року

У Севастополі поховали заступника командувача Чорноморського флоту Росії Андрія Палія. Кілька днів тому в Севастополі прощалися з морськими піхотинцями з 810 бригади. Не виключено, що тіла російських солдатів звозять до Криму залізницею – у районі вокзалу в Сімферополі відчувається трупний запах, повідомили у представництві президента України у Криму з посиланням на свої джерела. Тим часом на анексованому півстрові запроваджуються обмеження на продаж цукру, гречки та рису. Хоча офіційна влада, підконтрольна Росії, заявляє, що дефіциту товарів немає. Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) не зміг відповісти на запитання кримських журналістів: коли у Крим зайдуть великі компанії та банки? Читайте новини з Криму.

Палій у 2014-му «вирішував питання щодо переходу на бік Росії»

У боях за Маріуполь убито заступника командувача Чорноморського флоту Андрія Палія. Некрологи опублікували його севастопольські друзі 19 березня, наступного дня інформацію вже офіційно повідомили російські ЗМІ. 23 березня у Севастополі прощалися з Андрієм Палієм.

Андрій Палій народився у Києві, навчався у Київському вищому військово-морському політичному училищі. Але ще 1993 року відмовився приймати присягу Україні та служив на Північному флоті Росії.

Якщо ми домовлялися з кимось про перехід на російську сторону, я телефонував Палію
Олег Росляков

Кримчанам цей замкомфлоту був відомий тим, що у 2014 році під час окупації Криму виступав як зв'язковий штабу Чорноморського флоту з так званою «самообороною Севастополя». Про те, що Палій виступав переговорником у схилянні українських військових до порушення присяги, розповідав керівник штабу так званого «ополчення» Олег Росляков.

«Нам виділено було Андрія Палія, капітана 1-го рангу, для взаємодії постійно, і зв'язок був такий: якщо ми домовлялися з кимось про перехід на російську сторону, я телефонував Палію. Вони створюють, бо це вже військові структури, не до нас, вони мають документально оформити це, і представник групи штабу флоту, офіцер, виїжджає і далі вирішує питання», – розповідав Олег Росляков, начальник штабу «самооборони Севастополя».

За однією з версій, Андрій Палій загинув від кулі снайпера
ForPost, Севастопольське видання

Кримський телеграм-канал «Дионис Терруарович Апостолаки» пише, що відомі подробиці смерті Палія. Пишуть, що він був «убитий кулею в серце через диверсію нациків, вночі».

Севастопольське видання ForPost з посиланням на власні джерела, повідомляє, що є дві версії загибелі Палія в Україні. «За однією з версій, Андрій Палій загинув від кулі снайпера, за іншою – від уламкового поранення», – повідомляє видання. Офіційної інформації про те, як саме було вбито Палія, наразі немає.

20 березня у Севастополі поховали чергових російських військових, повідомляють місцеві ЗМІ. Сержанти 810 бригади морської піхоти Євген Єгоров та Кирило Важенін були вбиті під Маріуполем. Російська влада Севастополя визнала, що на материковій частині України загинули не менше 11 російських військових, які жили в місті. Російський глава Криму Сергій Аксьонов також визнав втрати серед російських військових із Криму під час вторгнення Росії в Україну, але не назвав їх кількість. Похорон російських військових відбувся в Алушті, Керчі та Ялті.

Збройні сили України повідомляють про знищення підрозділу 126-ї бригади берегової оборони Чорноморського флоту Росії, що базується в селі Перевальне у Криму. Про це повідомляє 80-а окрема десантно-штурмова бригада ВСУ, про яку кількість бійців йдеться – не уточнюється. Російська сторона цього факту не коментує. В умовах бойових дій це підтвердити складно, але українська сторона опублікувала документи російських військових.

«Трупний запах у Сімферополі»

Кримчани розповідають, що бачили рефрижератори з «вантажем 200», які прямували до Севастополя. У представництві президента України в Криму повідомляють, що, за даними їхніх джерел, у районі залізничного вокзалу Сімферополя відчувається трупний запах. Редакція намагається перевірити ще раз цю інформацію.

Є цей запах на Сімферопольському вокзалі
Марія Томак

«Це, власне, нам повідомили наші джерела, що є цей запах на Сімферопольському вокзалі. Якщо ми подивимося, наприклад, на інформацію, яка є щодо того, кого везуть до Криму на лікування, це ж не лише кримчани чи ті, кого з Криму посилали воювати. Там дуже різні, «солянка» така, власне, з території Російської Федерації. Тому цілком імовірно, що також туди тіла перевозять не лише кримчан, а й інших представників збройних сил Російської Федерації, яких було вбито під час боїв з українською армією», – розповідає Марія Томак, керівник Служби забезпечення діяльності «Кримської платформи».

Цукор, рис і гречка – по 3 кілограми в руки

У великих торгових мережах Криму запроваджують обмеження на продаж товарів першої необхідності. У підконтрольному росії Міністерстві промислової політики Криму заявляють, що це потрібно, щоб уникнути дефіциту та для боротьби зі спекуляцією.

Деякі мережі запровадили обмеження – не більше 3 кілограмів в одні руки цукру, рису та гречки. Глава підконтрольного Росії уряду Криму Юрій Гоцанюк заявляє, що дефіциту немає, щоправда, як приклад чомусь наводить овочі, а не цукор чи крупи.

«Завдання моніторити ситуацію не тільки за ціновою політикою, а й за обсягами продукції, які можуть бути в дефіциті, хоча повторюю, дефіциту на продукти харчування абсолютно немає ніякого. Тому що у нас на сьогодні, якщо говорити про овочі – близько 125 тисяч тонн», – каже Юрій Гоцанюк, глава підконтрольного Росії уряду Криму.

Жителі Ялти пишуть у соцмережах про дефіцит товарів для дітей – проблема знайти підгузки та дитяче харчування. Пенсіонери Криму скаржаться на те, що зростання цін б'є по їхній кишені. Таку жительку показав російський телеканал «Евпатория 24».

«Тридцять там, сорок, ось я такі купую, за такими цінами я купую. А ось за 148 рублів для мене вже не існує цього товару. Молочка, хліб навіть, ну це найголовніше. Ковбасні вироби, звичайно це все подорожчало, сир на 30 рублів. Усе це ось, а для пенсіонера це відчутно», – бідкається Любов Білоущенко, жителька Євпаторії.

Чи прийдуть великі компанії у Крим?

Все буде так, як ухвалив рішення наш лідер
Сергій Аксьонов, підконтрольний Росії глава Криму

Володимир Путін закликав російські компанії, які боялися санкцій, заходити у Крим. Підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов, відповідаючи на запитання про це, не зміг відповісти упевнено, що це справді станеться.

– А чи є надія, що до нас прийдуть великі компанії? «Сбербанк», МТС, стільникові оператори? – запитав журналіст Аксьонова.

– Все рухається ось за планом. Ось завершиться спеціальна військова операція, ситуація зміниться, подивіться з погляду заходу компаній, економіки, все буде так, як ухвалив рішення наш лідер, усе вийде.

– Ви знаєте чи ви думаєте?

– Я говорю, все буде добре. Я знаю, чим закінчиться, деталі, це все буде далі, – ухильно відповів Аксьонов.

Кримські ЗМІ повідомляють, що банки півострова консультують великі російські, як працювати в умовах санкцій. Посилаються на начальника управління банку «РНКБ» Олександра Козинкіна. Той заявив, що російські банки не були готові до відключення мобільних додатків і банківських карток, і у них утворюються величезні черги у відділеннях.

«Понаєхавшиє» їдуть із Криму зі сльозами

Одна із сімей росіян, які переїхали до Криму рік тому і намагаються будувати на півострові собі будинок, розповіла у своєму відеоблозі в мережі ютуб, як вони рятують гроші від знецінення.

Жінка їде в машині поряд із маленькою дитиною, плаче і розповідає, що «на такому підйомі сюди (до Криму – ред.) переїжджали, хотіли знімати відео про переїзд до Криму через рік. Хто міг подумати, що все так обернеться».

Ольга та Руслан родом із Самари, ведуть канал під назвою «Авантюризм». Частина їхніх грошей на будівництво будинку в Криму лежала у «Сбербанку», розповідає Ольга.

«Вранці четверга ми всі отримали шокуючі новини. Перші кілька днів ми не робили жодних дій, тому що не могли повірити в реальність того, що відбувається. На такі ризики при купівлі землі в Криму ми не розраховували. У вихідні прийшло просвітлення, що гроші можуть обнулитися і треба терміново їх інвестувати, і краще у нерухомість, поки є така можливість», – розповідає Ольга.

Ольга та Руслан поїхали до Самари, терміново знайшли там однокімнатну квартиру і зняли гроші для її купівлі в банку. Зробити те саме в Криму не ризикнули.

«Чому не купили у Криму? По-перше, гроші у нас лежать на карті «Сбербанка», відповідно, щоб їх перевести в готівку, потрібно їхати на материк або знімати в Криму з комісією. У Криму, можливо, буде важче продати, ніж у Самарі, і гроші потрібно диверсифікувати для мінімізації ризиків», – резюмує Ольга.

Дискваліфікація гройсмейстера Росії

Міжнародна федерація шахів дискваліфікувала на шість місяців гроссмейстера Сергія Карякіна за підтримку війни Росії проти України та «завдання шкоди репутації шахів».

Сергію, плюнь на них і розітри
Сергій Аксьонов про рішення ФІДЕ

Карякін родом із Криму, до 2009 року виступав за збірну України. Як український шахіст у 12 років став наймолодшим гросмейстером світу. Наразі виступає за Росію, а 1 березня він записав відеозвернення про підтримку Володимира Путіна та війни в Україні, яку Москва називає «спеціальною військовою операцією».

Підконтрольний Росії глава Криму назвав рішення ФІДЕ «свавіллям».

«Підтримуємо Сергія, правильну людину і справжнього патріота. Пишаємося, що в Криму є чемпіон світу з шахів. Тому, Сергію, плюнь на них і розітри. Насправді роблять вони це самі собі на шкоду, таке відчуття, що стріляють самі собі в ногу. Тож проживемо і без них», – сказав Сергій Аксьонов, підконтрольний Кремлю глава Криму.

Сам Сергій Карякін відразу заявив, що, мовляв, спорт поза політикою та рішення ФІДЕ – це прояв русофобії. Назвав його неприємним і ганебним, заявив, що вкладав гроші та сили у турніри. А в ефірі російського пропагнадиста Соловйова Карякін взагалі закликав створити альтернативну шахову федерацію, «яка буде поза політикою».

Доступ до сайту Крим.Реалії заблокований Роскомнаглядом (Роскомнадзором). Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://d3e1m6ew10i0fy.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії.​

  • 16x9 Image

    Алексіна Дорогань

    Кримська тележурналістка. Працювала на провідних кримських телеканалах, була кримським власкором центральних телеканалів України. Співпрацює з Крим.Реалії з 2015 року.

XS
SM
MD
LG