До шпиталю Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі, ймовірно, привезли поранених військовослужбовців з фрегата «Адмирал Макаров», про ураження якого ракетою «Нептун» повідомлялося раніше.
Так, у спільноті «Черный список Севастополь» у соцмережі «Вконтакте» у четвер увечері було опубліковано повідомлення, що у Нахімівському районі Севастополя на вулицях Генерала Мельника та Робочій протягом години було помічено близько 30 машин «швидкої допомоги».
Телеграм-канал «Крымский ветер» із посиланням на власні джерела повідомляє, що до шпиталю Чорноморського флоту на площі Ластовій у Севастополі привезли поранених військових моряків із російського фрегата «Адмирал Макаров».
За попередньою інформацією видання «Думская», фрегат «Адмирал Макаров» був уражений українською ракетою «Нептун». На борту корабля стався вибух із подальшим горінням. ЗМІ повідомляє, що над цим районом акваторії Чорного моря кружляла російська авіація, на допомогу кораблю з анексованого Росією Криму вийшли рятувальні судна.
Видання звертає увагу на те, що інформація про вибух на кораблі з'явилася в соцмережах ще ввечері 5 травня. «Думская» пише, що «отримало підтвердження, що такий інцидент справді стався».
Народний депутат України Олексій Гончаренко повідомив про інцидент із фрегатом у своєму телеграм-каналі. За попередньою інформацією Гончаренка, фрегат дуже пошкоджений, але лишається на плаву.
«Адмирал Макаров» (бортовий номер 499) – фрегат проєкту 11356Р «Буревестник». На Чорноморському флоті три такі фрегати: «Адмирал Григорович» (494), «Адмирал Эссен» (490) і «Адмирал Макаров» (499) – найновіший корабель із фрегатів, введений в дію 27 грудня 2017 року.
Фрегати проєкту 11356Р «Буревестник» (за кодифікацією НАТО – Krivak V) – серія російських багатоцільових фрегатів 2-го рангу з керованим ракетним озброєнням ближньої, дальньої морської та океанської зони.
Кораблі проєкту призначені для ведення бойових дій проти надводних кораблів і підводних човнів, відбиття атак засобів повітряного нападу як самостійно, так і у складі з'єднання. Крім того, до їхніх завдань входять: оборонні та ударні місії в Чорному морі, а також прилеглих до нього акваторій та участь в антитерористичних і антипіратських операціях.
При створенні корабля, з метою підвищення його захищеності та живучості, були використані методи архітектурного захисту з урахуванням технології «стелс», а також реалізовані заходи щодо зниження акустичної помітності та захисту від зброї масового ураження.
Як головна енергетична установка типу COGAG використовується одна українська двовальна газо-газотурбінная установка ГДТУ-М7Н1 «Зоря – Машпроект».
Озброєння включає вісім осередків в одній УВП 3С14 (установка вертикального пуску – прим. ред.), універсальну автоматичну 100 мм артилерійську установку А-190, дві шестиствольні скорострільні 30 мм установки АК-630М. Протичовневий і протиторпедний захист забезпечують два двотрубні 533 мм торпедні апарати та РБУ 6000.
УВП 3С14 виконує пуски крилатих ракет «Калібр», які можуть вражати надводні цілі на дальності до 500 км, та наземні цілі на дальності 1500-2000 км (у неядерному варіанті).
З 2016 року командиром фрегата є капітан 1-го рангу Бреєв Григорій Олександрович. Саме він командував, за повідомленням Головного управління розвідки Міноборони України, обстріл ракетами «Калібр» Миколаївщини та інших українських регіонів з моря. Бреєв родом із Вінницької області. Раніше командував українськими корветами «Луцьк» і «Тернопіль». За даними ГУР, 2014-го зламав присягу і перейшов служити у російський військовий флот.
Як повідомляли Крим.Реалії, 4 травня біля пристані Куриної в Севастопольській бухті стояв один із фрегатів проєкту 11356Р «Буревестник» із зафарбованим бортовим номером. Після початку воєнного вторгнення Росії в Україну бортові номери всіх військових кораблів були зафарбовані для ускладнення ідентифікації однотипних одиниць.
4 квітня у Севастопольській бухті помітили російський фрегат, схожий на підбитий українськими військовими «Адмирал Эссен».
Народний депутат України Олексій Гончаренко у коментарі Крим.Реалії повідомив, що, за інформацією його джерел у Збройних силах України, 3 квітня українськими військовими був підбитий російський фрегат «Адмирал Эссен». Генштаб ЗСУ офіційно не повідомив про це.
Радник керівника офісу президента України Олексій Арестович на брифінгу 5 квітня також повідомив, що ЗСУ пошкодили російський фрегат «Адмирал Эссен».
Масштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.
На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».
Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.