Доступність посилання

ТОП новини

Піти самим, доки не вигнали. У Криму підтримують самоізоляцію Росії від усього світу


Ілюстраційний колаж
Ілюстраційний колаж

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

Днями Всесвітня туристична організація ООН (UNWTO) проголосувала за припинення членства Росії через масштабне вторгнення в Україну. Більшість із 160 країн-членів UNWTO підтримали це рішення на позачерговому засіданні організації, повідомив речник агентства ООН, що базується в Мадриді. Але за своєю звичкою дурити власний народ, тобто своїх виборців, спікер російського кримського парламенту Володимир Константинов заявив, що «РФ ухвалила рішення про вихід зі складу UNWTO – Всесвітньої туристської організації ООН». При спробі пояснити ситуацію кримчанам він продовжував, як говорить відоме російське прислів’я, «наводить тень на плетень».

«Оскільки цей вихід пов'язаний із дискримінаційною політикою організації щодо Росії, вважаю таке рішення абсолютно правильним і своєчасним, – сказав глава російського кримського парламенту Володимир Константинов. – Ми не повинні триматися за членство у міжнародних об'єднаннях, у яких заперечуються рівні права Росії з рештою учасників…»

Спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов
Спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов
Всесвітня туристична організація заперечила не рівні права Росії, а її право вести війну в Україні, за що і виключила Росію зі своїх лав

Звичайно, якби хтось міг запитати спікера, де саме UNWTO заперечила рівні права Росії з рештою членів організації, то відповісти йому було б нічого: Всесвітня туристична організація заперечила не рівні права Росії, а її право вести війну в Україні, за що і виключила Росію зі своїх лав. Але Володимир Константинов продовжує обманювати своїх виборців вигадками, які не мають нічого спільного з правдою. Для цього в Криму культивується такий фантастичний тренд, що, мовляв, «раніше Росія була слабкою, а тепер стала сильною». Чому вона була слабка, а тепер завдяки чому стала сильна? Відповіді немає. Спікер, проте, каже: «Вони звикли жити у світі зі слабкою і податливою Росією та за рахунок Росії. Нехай спробують прожити у світі без Росії. А ми знайдемо, з ким вибудувати нову систему відносин на справедливих і рівноправних засадах…»

«За рахунок Росії» – це ще одна російська казка, яку експлуатують у Криму. Мовляв, у СРСР усі республіки жили «за рахунок Росії», хоча насправді Росія висмоктувала усі соки з республік союзу. А тепер ця ж неправда переноситься на весь світ.

Не секрет, що, на думку світових аналітиків, війна в Україні не посилила Росію, як говорить спікер, а значно й системно послабила її. «Представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що Росія вже слабка у військовому та національному відношенні через значні військові втрати та економічні потрясіння після вторгнення в Україну. Росія продовжує самоізолюватися, її економіка у руїнах; її збройні сили виснажені у багатьох відносинах, не повністю, але, безумовно, вони зазнали втрат, і вони зазнали втрат під час цього вторгнення в Україну, – сказав Кірбі в інтерв'ю CNN. – У них слабша армія; нині вони – слабша держава». Аналогічного погляду дотримуються і німецькі, і українські аналітики.

Дивно, але Константинов закликає ще більше послабити державу, яку вважає своєю, при цьому перевертаючи все з ніг на голову. Тут мимоволі виникає крамольна думка, а чи не є спікер, у минулому український голова Верховної Ради Криму, таємним агентом СБУ, який проводить ідеологічні диверсії в російському кримському середовищі? Може, він планує залишитися спікером ще й після того, як Крим перейде під юрисдикцію України і для цього всіляко допомагає зараз послабити Росію? І справді, кому прийдуть у голову думки, подібні до тих, які висловлює Константинов: «Але для початку треба порвати з такими структурами, як МОК, Рада Європи та іншими подібними до них, які давно скотилися на позиції відвертої русофобії та сегрегації. Всі ці структури підім'яла під себе Америка, всі вони віддають перевагу долару. Вони використовуються виключно, щоб завдати якомога більше шкоди нашій країні, ми зазнаємо від їхньої діяльності моральної, і політичної шкоди. Ми ще й робимо чималі відрахування на їхні рахунки. Краще вже витратити їх на встановлення партнерських відносин і гуманітарних контактів із друзями. Їх у нашої країни – більшість планети».

Росія у складі міжнародних організацій настільки ж небезпечна, як і поза ними

Більшість планети – це аберація зору Володимира Константинова. Виходити з Ради Європи пізно, тому що країну виключено з неї ще 16 березня 2022 року. Виключено більшістю континенту. І не через якусь міфічну дискримінацію, а як школяр, який провинився: «Зважаючи на те, що Російська Федерація допустила грубі порушення статуту Ради Європи, несумісні зі статусом держави-члена, і не виконує взяті на себе зобов'язання, Асамблея вважає, що РФ більше не може залишатися державою-членом організації», – йдеться у резолюції.

Росію давно не запрошують ні в G-7, ні в G-20, а саме вони становлять більшу частину світу. При цьому Президент США Джо Байден виступив за виключення Росії із G-20. 7 квітня 2022 року Росія виключена з Ради з прав людини ООН, за що проголосували 93 країни, а це і є більша частина світу.

Не секрет, що на даному етапі міжнародних відносин вже поставлено під сумнів не лише перебування Росії у Раді Безпеки ООН, а й у самій ООН. Держава-агресор, якою визнана Росія, не може перебувати в організації, процедура її членства в якій поставлена під сумнів, а також порушувати Статут ООН, виступати за ведення війни, і при цьому мати право вето на рішення щодо дотримання миру.

Країни-члени ООН цього року вперше в історії організації не обрали представника Росії до складу Постійного Форуму ООН з питань корінних народів. Замість росіянина туди було обрано представника України Сулеймана Мамутова терміном на три роки. Він заявив: «Після того, як Росію виключили з Ради з прав людини ООН, мені здалося, що це тренд, і з ймовірністю Україна буде обрана і на інші майданчики в рамках ООН».

Насправді, у світі сьогодні відбуваються два взаємно зустрічні процеси. З одного боку, дедалі більше світових організацій визнають порушення їхніх статутів із боку Росії, несумісні з членством у організаціях, тому правомірно ставлять питання про виключення Росії. З іншого боку, російські представники, намагаючись хоч якось уникнути неминучої ганьби, самі заявляють про вихід з важливих світових структур. І що світ може отримати в результаті?

Путін періодично нагадує світові про те, що Росія в разі загрози для неї може застосувати ядерну зброю. І все питання в тому, що не зовсім здорова людина вважатиме загрозою

Проте, думка, що світ може отримати відрізану від усього світу країну з ядерною зброєю та главою держави, якого підозрюють у порушенні здоров'я, не точно відображає ситуацію. Тому що Росія вже й зараз є загрозою для решти світу, і Володимир Путін періодично нагадує світові про те, що Росія в разі загрози для неї може застосувати ядерну зброю. І все питання в тому, що не зовсім здорова людина вважатиме загрозою. Наприклад, один із близьких до Володимира Путіна радників Дмитро Рогозін, задоволений випробуваннями нової ядерної ракети «Сармат», вже зараз заявляє, що така загроза існує, отже, це можна трактувати як те, що шлях до застосування Росією глобальної ядерної зброї відкритий, і Росія почне бомбардування вже не тільки України, а може привести в дію або ж план превентивного удару, якщо не по США, то по Європі, або ж після казок про якусь «денацифікацію» – план «удару відплати».

Росія у складі міжнародних організацій настільки ж небезпечна, як і поза ними, але надія на те, що зберігаючи Росію в міжнародних організаціях, світ зможе її контролювати, змушує представників багатьох країн миритися з багатьма дивацтвами і навіть відвертою брехнею Росії. Питання в тому, що навряд чи це може бути прийнятним для країн та організацій, які прагнуть миру і співпраці, досить довго. Їхнє довготерпіння рано чи пізно закінчиться, і одного разу «Росія заплатить за все»…

Костянтин Подоляк, журналіст

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

XS
SM
MD
LG