Доступність посилання

ТОП новини

Зелений уряд Криму: хто та за скільки розфарбує Радмін


Вікторія Веселова

У Сімферополі перефарбовують фасад будівлі, в якій з 2014 року розташовується російський уряд Криму. Біло-синій колір, якого вона набула десять років тому за режиму української Партії регіонів, змінюють на зелений. Роботи коштуватимуть 33,6 мільйона рублів. Хто й чому змінює колір влади в Криму, читайте в нашому матеріалі.

Роботи на фасаді кримського Радміну розпочалися кілька днів тому. Увагу привернула поява там працівників з риштуваннями, які почали знімати шар блакитної фарби й наносити на неї зелену. У новій колірній гамі виконана вже половина нижнього фасаду будівлі.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

За парканом влади

Як з'ясував кореспондент Крим.Реалії, наразі роботи проводяться на боці урядової будівлі, що виходить до парку Треньова. Там зі стін зняли блакитний шар фарби та проводять ґрунтувальні роботи.

Весь будинок уряду огороджений будівельним парканом. У частині, де ведуться будівельні роботи, фасад і риштування також накриті сіткою.

Замовником закупівлі є Дирекція забезпечення діяльності Ради міністрів Криму та її апарату. Єдиного підрядника на цьому об'єкті ще в лютому визначив своїм розпорядженням російський глава Криму Сергій Аксенов.

Така практика стала можливою тому, що з квітня минулого року федеральним законодавством у Криму дозволений особливий спосіб вибору підрядника для будівельних і пов'язаних з ними робіт. Російському главі Криму дозволено обирати єдиного виконавця, а також затверджувати результати відкритого конкурсу за поданнями республіканських і муніципальних замовників.

Тендерні щасливчики

Згідно з розпорядженням Сергія Аксенова, підрядником ремонту фасаду будівлі кримського уряду визначене ТОВ «РемМайстер» з російського міста Йошкар-Ола ‒ столиці Республіки Марій Ел. Це місто розташоване за дві тисячі кілометрів від Сімферополя.

За інформацією федеральної податкової служби, фірма зареєстрована у 2008 році зі статутним капіталом у 30 тисяч рублів. Її основний профіль ‒ будівельні оздоблювальні роботи. Компанія має ліцензію Міністерства культури Росії для діяльності зі збереження об'єктів культурної спадщини.

ТОВ «РемМайстер» належить двом підприємцям. Фірма не вперше працює над будівлями кримських органів влади. Вона згадується в серії розслідувань Крим.Реалії «Єдиний дерибан» як одна зі структур, що регулярно отримує держзамовлення від російської влади півострова.

Наприкінці травня ця фірма, наприклад, отримала держзамовлення вартістю понад сотні мільйонів рублів на виконання будівельно-монтажних робіт під час капремонту другого й технічного поверхів будівлі російського парламенту Криму в Сімферополі. Роботи там зараз ще тривають.

У минулому й нинішньому роках фірма, як з'ясували Крим.Реалії, отримала 11 замовлень від органів кримської влади на загальну суму 218 мільйонів рублів. Серед об'єктів, які їй довірені, ‒ Будинок Волошина в Коктебелі, будівля Філармонії в Сімферополі, вілла «Ксенія» в Сімеїзі, музей Амет-Хана Султана в Алупці, «Братська могила воїнів-десантників» у Керчі.

Серед кримських об'єктів, над якими працювала фірма, ‒ будівля колишньої Сімферопольської міської Думи та управи (філармонія) в центрі міста. Завданням фірми було виконання реставраційних робіт для збереження об'єкта культурної спадщини. Але в підсумку в історичній будівлі обвалилася стіна.

Наразі триває розслідування цього факту. Російські слідчі обіцяють дати оцінку діям не тільки підрядника, але й профільних кримських чиновників.

Крим.Реалії намагалися зв'язатися з компанією телефоном, який є у відкритому доступі. Але поки матеріал готувався до публікації, за цим номером нам не відповіли. Ми надіслали в ТОВ «РемМайстер» інформаційний запит. Відповідь на нього ми готові оприлюднити, якщо редакція її отримає.

Фасад «у колір української влади»?

Будівля Ради міністрів Криму була виконана в зеленому кольорі ще з радянських часів. Тому багато хто в Криму говорить про «повернення історичного кольору».

Біло-блакитною урядова будівля стала у 2000-х роках. Цей колір відповідав партійній символіці української Партії регіонів, представники якої в ті роки контролювали півострів.

Кримський журналіст Микола Семена згадує, що саме цю версію появи такого забарвлення у будівлі обговорювали тоді в журналістському товаристві півострова.

«Пам'ятаю, що активно говорили, серед інших і журналісти, що синій колір обраний тому, що це колір «регіоналів». До цього будівля завжди була зеленого кольору, її видозміна впадала у вічі», ‒ згадує він.

Николай Семена
Николай Семена

Зелений колір, в який перефарбовують будівлю кримського Радміну тепер, теж збігається з партійними кольорами нинішньої української влади.

«Навряд чи колаборанти нинішній зелений колір будівлі Радміну пов'язують із «зеленою» владою України. А, можливо, вони зрозуміли, що їм скоро кінець, і готуються до приходу України ще за нинішньої каденції, а тому зустрічають українців зеленим кольором влади», ‒ каже Микола Семена.

Згідно з розпорядженням Сергія Аксенова, роботи над фасадом кримського уряду представники ТОВ «РемМайстер» мають завершити до кінця цього року.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG