Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Портников: Путін за спинами


Плакат із зображенням Володимира Путіна. Київ, Україна, серпень 2022 року
Плакат із зображенням Володимира Путіна. Київ, Україна, серпень 2022 року

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

«Ми стоятимемо не попереду, а позаду, за спинами жінок і дітей», – говорив у 2014 році президент Російської Федерації Володимир Путін, коли його запитували про можливу війну з Україною. Через десять років після окупації та анексії Криму ці слова російського президента вже не виглядають просто метафорою чи пропагандою. Війна з жінками та дітьми після ударів по лікарні «Охматдит» для Путіна справді стала важливим інструментом впливу на українське та й на російське суспільства.

Жінки та діти, інші мирні жителі гинуть усюди – і на вільній території України, і на окупованих територіях, і в самій Росії. І опиняються справді «попереду» – попереду путінської пропаганди.

Загибель мирних жителів в Україні використовується для деморалізації українського суспільства, примусу до капітуляції, демонстрації навмисної російської жорстокості.

Наслідки ракетного обстрілу дитячої лікарні «Охматдит». Київ, Україна, 8 липня 2024 року
Наслідки ракетного обстрілу дитячої лікарні «Охматдит». Київ, Україна, 8 липня 2024 року

Путін, здається, досі впевнений, що така деморалізація – найвірніший шлях до успіху, що терор проти мирного населення має бути ефективнішим інструментом, ніж досягнення російської армії, що зав'язла на сході України.

Загибель мирних жителів на окупованих українських територіях і в самій Росії використовується для доказу необхідності продовження війни до переможного кінця.

Після атаки на «Охматдит» російські пропагандисти нарікали, що резонанс від цієї трагедії незрівнянний із резонансом від загибелі людей на севастопольському пляжі.

І ніхто з них навіть не згадав про те, що до 2014 року Севастополь був просто мирним українським провінційним містом, туристичним центром, а Чорноморський флот РФ – якби не агресивні амбіції Кремля – міг би продовжувати спокійно іржавіти на узбережжі Севастопольської бухти, а Чорне море біля кримських берегів давно вже могло стати частиною торгових маршрутів, а не ареною битв.

Але Путін вирішив розпочати війну та перетворити Севастополь і Крим на плацдарм агресії проти України. Тому питання навіть не в тому, що відпочивальники на пляжі Севастополя стали жертвами ППО, тобто однієї російської ракети, а пацієнти «Охматдиту» – жертвами іншої російської ракети. А те, що всі ці люди – жертви війни, розв'язаної Путіним. Так само, як жертви бомбардувань Ковентрі, Києва чи Дрездена були жертвами війни, розв'язаної Гітлером. Якби не фюрер, жодна бомба не впала б на жодне німецьке місто. І фюрер, пам'ятається, теж дуже любив говорити про жінок та дітей.

Віталій Портников, журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG