Доступність посилання

ТОП новини

«Путін зрозумів, Україна не зникне». Навіщо Кремлю потрібний Медведчук?


Президент Росії Володимир Путін (ліворуч) і його кум з України, один із лідерів проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук. Владивосток, 5 вересня 2019 року
Президент Росії Володимир Путін (ліворуч) і його кум з України, один із лідерів проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук. Владивосток, 5 вересня 2019 року

Повернення тепер уже колишнього українського депутата та громадянина Віктора Медведчука до публічного простору навряд чи можна вважати несподіванкою. Те, що Володимир Путін погодився на обмін Медведчука, було хорошим доказом того, що президент Росії має серйозні політичні плани на колишнього лідера ОПЗЖ. А на кого, власне, ще сподіватися Путіну?

Протягом багатьох років саме Віктор Медведчук був його головним конфідентом в українському політичному просторі та мав куди більшу довіру, ніж колишні президенти країни Леонід Кучма і Віктор Янукович. Тож питання було зовсім не в тому, чи з'явиться Медведчук у публічній політиці. Питання було в тому, як саме він у цій публічній політиці з'явиться.

Кремль вирішив повернутися до концепції, яку Путін раніше постійно критикував

Те, що Медведчук вирішив постати перед публікою в амплуа «рятівника України» та якогось лідера «іншої України», свідчить насамперед про те, що Кремль вирішив повернутися до концепції «лояльної України», яку Володимир Путін раніше постійно критикував. Адже саме поява такої України була головною помилкою Володимира Леніна у путінській інтерпретації історичних фактів!

Під час одного з мітингів у столиці України. Київ, 8 грудня 2019 року
Під час одного з мітингів у столиці України. Київ, 8 грудня 2019 року

Путін ніде України не бачив

Сам російський президент жодної України взагалі на політичній карті бачити не хотів. І це питання теорії, це питання практики. Якщо Путін вважав законним президентом України Віктора Януковича, хто ж заважав йому повернути Януковичу владу на території, яку контролювали «конструктивні сили» – тобто російські війська? Але ж ні! Путін послідовно, спершу окупував Крим, а потім взявся окуповувати одну українську область за іншою. І ніде України не бачив. Усюди опинялася «російська земля».

Тепер Україну «побачив» Медведчук

Однак тепер Україну «побачив» Медведчук – тільки от Україну, яка дружитиме з Росією та погоджуватиметься з кремлівськими побажаннями. Україну, яка не буде не те, що пам'ятати – помічати окупації своїх територій, вбивства своїх громадян, руйнування своєї інфраструктури. Спробуйте пошукати про це згадку у статті Медведчука. Чи знайдете?

Ви можете запитати, де така Україна розташована? Ні, не на карті. Не в реальності. У голові в Путіна. І її появу у своїй голові російський президент може вважати виявом політичної конструктивності та компромісу.

Не випадково ж у своєму зверненні напередодні вторгнення він говорив, що одна з цілей «спецоперації» – надати можливості самовизначення «народам України». Ми добре знаємо, що це таке – фейковий референдум, визнання «незалежності» та окупація.

Президент Росії Володимир Путін (праворуч) спілкується зі своїм кумом Віктором Медведчуком, головою політичної ради проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» напередодні виборів до парламенту України. Петербург, 18 липня 2019 року
Президент Росії Володимир Путін (праворуч) спілкується зі своїм кумом Віктором Медведчуком, головою політичної ради проросійської партії «Опозиційна платформа – За життя» напередодні виборів до парламенту України. Петербург, 18 липня 2019 року

Кум Путіна створить уряд у вигнанні?

Але тепер, майже через 11 місяців після початку масштабної війни Путін розуміє, що всієї України йому не окупувати, що вона не зникне. І пропонує за допомогою Медведчука «компроміс» – не Україні, звісно, а країнам Заходу. Добре, хай Україна існує. Але як лояльна держава, як «ще одна Росія», а не як країна, яка має право на власний шлях розвитку.

І керувати цією «правильною Україною» має, звісно ж, Віктор Медведчук – хто ж ще? Я зовсім не виключаю, що незабаром кум Путіна створить якийсь уряд у вигнанні, як це порадив українським емігрантам у Москві російський професор академії військових наук Володимир Козін.

Ні, з цим урядом не домовлятимуться, але самим фактом його існування постійно «лякатимуть». Та й нагадуватимуть власним громадянам: є й «правильні» українці, а не якісь там «нацисти».

Ще раз обдурити українців Кремлю не вдасться

Як не дивно, за всієї шизофренії цього плану я не можу не помітити, що і в ньому є своєрідний прогрес. Путін починає розуміти, чому більшовики не могли просто взяти та «скасувати» Україну. Він починає розуміти, що вони могли її лише завоювати та обдурити фейковою «радянською державністю». І це перший крок до розуміння того, що Російська імперія більше не воскресне, і що ще раз обдурити українців Кремлю не вдасться.

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG