Доступність посилання

ТОП новини

Про «Пошту Росії», якої в Криму нібито немає


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Упродовж більше ніж семи років «Пошта Росії» через загрозу санкцій відмовляється офіційно працювати в Криму. Для виконання функцій поштового оператора уряд Росії у квітні 2014 року створив федеральне державне унітарне підприємство «Пошта Криму». Обидва оператори взаємодіють один з одним, доставляючи кореспонденцію в Крим і з Криму. Однак, як з'ясувалося, «Пошта Росії» оплачує перевезення поштової кореспонденції територією півострова, наймаючи для цього приватних перевізників.​

Нас там немає

У 2018 році «Пошта Росії» офіційно повідомила, що не планує працювати в Криму та Севастополі. Про це стало відомо з листа керівника Департаменту проєктних рішень щодо розвитку мережі «Пошта Росії» у відповідь на звернення першого секретаря комітету сімферопольського міського відділення КПРФ, депутата міськради Сімферополя Степана Кіскіна.

«ФДУП «Пошта Росії» не планує здійснення операційної діяльності в Республіці Крим та місті федерального значення Севастополі, оскільки на вказаній території послуги поштового зв'язку надаються ФДУП «Пошта Криму», створеним розпорядженням уряду Росії від 21.04.2014 № 648-р», ‒ говорилося в повідомленні «Пошти Росії» в листі.

Степан Кіскін
Степан Кіскін

Степан Кіскін прокоментував відповідь поштового відомства вельми різко, написавши на своїй сторінці в Facebook, що «Пошта Росії» йде на поводу у Заходу, відмовляючись працювати в Криму.

«Насправді, ніщо не заважає уряду Росії ліквідувати «Пошту Криму», а «Пошті Росії» почати операційну діяльність в Республіці Крим та Севастополі. Як спонукати федеральний бізнес здійснювати господарську діяльність на півострові, якщо провідні державні компанії під уявними причинами не працюють у регіоні? Санкції надовго. Пора припиняти їх боятися», ‒ вважає Кіскін.

Насправді, звичайно, санкції заважають «Пошті Росії», яка доставляє міжнародну кореспонденцію з Російської Федерації по всьому світу. Саме тому підприємство «Пошта Криму» й було створене 21 квітня 2014 року після російської анексії півострова. «Укрпошта» перестала доставляти кореспонденцію в Крим з квітня 2014 року.

Але відразу після анексії все ще було трохи інакше. 21 березня 2014 року «Пошта Росії» оголосила про те, що починає доставку міжнародних EMS-відправлень (Express Mail Service) на територію Криму. У «Пошті Росії» тоді ж пояснили, що вже розпочате переформатування системи поштового сполучення Криму відповідно до правил Росії.

На початку квітня 2014 року російські ЗМІ бравурно повідомляли, що «Пошта Росії» почала обслуговувати клієнтів з Криму та Севастополя. У розісланому повідомленні компанії говорилося: «Пошта Росії надіслала листи поштовим операторам країн-учасників Всесвітнього поштового союзу, що поштовий оператор Російської Федерації готовий приймати й доставляти поштові відправлення, адресовані на територію Республіки Крим і в місто Севастополь».

«Пошта Росії» гарантувала ведення взаєморозрахунків з міжнародними операторами за надсилання цих відправлень відповідно до тарифів, встановлених Всесвітнім поштовим союзом для Російської Федерації. Усі відділення поштового зв'язку на півострові працюють у звичайному режимі, внутрішній російський поштовий обмін з Кримом відбувається у нормальному режимі та без збоїв, підкреслювалося в повідомленні.

Однак, санкції країн Заходу швидко поставили всіх на місце. Для обходу санкційних обмежень і був створений клон ‒ «Пошта Криму».

Точки переходу

Кримчани вже давно звикли до того, що поштова кореспонденція з регіонів Росії доходить до них за один-два тижні. Приватні служби доставки працюють у рази швидше та надійніше.

Логічно припустити, що є якісь «точки переходу», де кореспонденція переходить від «Пошти Росії» до «Пошти Криму» і навпаки. Перебувати ці точки мають, з дотриманням санкційних обмежень, десь поза межами півострова. Найближче ‒ це в Краснодарському краї або в Ростовській області.

Насправді ж все трохи інакше й точки перевантаження розташовані у Криму. Це випливає з розміщених «Поштою Росії» лотів на російському порталі держзакупівель.

Ось, наприклад, відомості закупівлі №32110168579, розміщеної в системі держзакупівель Акціонерним товариством «Пошта Росії» 7 квітня 2021 року.

В закупівлі №32110168579 замовником виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Пошта Росії»
В закупівлі №32110168579 замовником виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Пошта Росії»

Всього в цій закупівлі 13 лотів, з яких лоти №5 і №6 пов'язані з Кримом, оскільки як пункт доставки згадується Сімферополь. Лот №5 називається «Надання послуг і виконання робіт з перевезення поштових відправлень та інших товарно-матеріальних цінностей автотранспортом магістральними маршрутами, включаючи здійснення вантажно-розвантажувальних робіт у місцях початку та закінчення маршруту, а також у пунктах обміну (маршрут Ростов-на-Дону ‒ Краснодар, Сімферополь, Краснодар ‒ Ростов-на-Дону, 20 тонн)». Лот №6 ‒ те ж саме, тільки для вантажів масою 7-10 тонн.

В лотах №5 і №6 держзакупівлі №32110168579 пунктом доставлення поштової кореспонденції зазначений Сімферополь
В лотах №5 і №6 держзакупівлі №32110168579 пунктом доставлення поштової кореспонденції зазначений Сімферополь

Цікаво, що серед умов зазначено, що «учасниками закупівлі можуть бути тільки суб'єкти малого та середнього підприємництва». Такі бізнес-структури точно під санкції не потраплять.

За результатами проведення аукціону за лотом №5 переможцем визнаний ІП Бельков Григорій Вадимович (ІПН 662703193330). Зареєстрований цей підприємець у Свердловській області у 2004 році, займається автомобільними перевезеннями.

Відомості про результати конкурсу за лотом №6 у підсумковій документації аукціону відсутні.

Закупівля №32110250362 розміщена «Поштою Росії» 29 квітня
Закупівля №32110250362 розміщена «Поштою Росії» 29 квітня

29 квітня «Пошта Росії» розмістила ще одну закупівлю, за №32110250362, в якій лот №22 також пов'язаний з перевезенням поштової кореспонденції в Сімферополь. Він називається: «Надання послуг і виконання робіт з перевезення поштових відправлень та інших товарно-матеріальних цінностей автотранспортом магістральними маршрутами, включаючи здійснення вантажно-розвантажувальних робіт у місцях початку та закінчення маршруту, а також у пунктах обміну (маршрут Москва ‒ Сімферополь, 7-10 тонн)».

Лот №22 закупівлі №32110250362 – перевезення поштових відправлень за маршрутом Москва – Сімферополь
Лот №22 закупівлі №32110250362 – перевезення поштових відправлень за маршрутом Москва – Сімферополь

Ця закупівля поки не завершена. Як зазначено на сайті, працює комісія з розгляду заявок.

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

  • 16x9 Image

    Геннадій Кравченко

    Севастопольський журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2015 року. Пише про ситуацію в Севастополі, політичне життя в місті, економіку та соціальну сферу регіону.

XS
SM
MD
LG