Своєю назвою мальовнича балка Сотера, що розташовується за десять кілометрів на північний схід від Алушти, зобов'язана середньовічному християнському храму Христа Спасителя (Сотер – рятівник по-грецьки), що колись стояв біля її гирла. Балкою несе свої води до Чорного моря маленька річка, верхня, середня і нижня течії якої називаються Джурла, Алака і Сотера. Балка ще відома тим, що тут, на схилі одного з ярів, можна побачити дивовижний витвір природи – кам'яні «гриби». Шапка «гриба» – це нашарування твердих гірських порід, а ніжка – глиниста, з вкрапленням дрібних каменів. Висота кожного з двох збережених «грибів» досягає 5-7 метрів. Саме завдяки кам'яним «грибам» урочище Сотера отримало статус заповідного.
У Кримські гори до кам'яних «грибів» (фотогалерея)

1
Дорогою уздовж берега Сотери

2
Примула цвіте

3
Середня течія Алаки відома ще як ручай

4
Краєзнавці розповідають, що до 1983 року тут «росли» три кам'яних «гриба». Якось під час негоди найвищий «гриб» несподівано обрушився, і його шапка покотилася по схилу вниз

5
Біля «грибів» туристи роблять нетривалий привал

6
Граб у скелястій породі

7
Безіменний водоспад на Алаці

8
Водоспад Гейзер

9
Великий свищ на водогоні, що тягнеться уздовж лівого берега річки

10
Форсування Алаки

11
Скеля Монах на краю балки

12
На яблуневій галявині

13
Два роки тому цього глибокого рову на південних відрогах Демерджі ще не було

14
Їм обгородили територію нового «ранчо», яке поки що на стадії будівництва

15
Село Лучистоє – кінцева точка туристичного маршруту

16
У Вербну неділю козача община Лучистого влаштувала на очах туристів стройової тренаж для юних сільчан. Дітей, виявляється, готували до чергових дорослих козачих «забав»
КОМЕНТАРІ: