Село Зеленогірське розкинулося на лівому березі річки Сарису, майже в самому центрі Білогірського району. На південь від села тягнуться мальовничі схили Внутрішньої гряди Кримських гір. Це єдине місце в Криму, та й у всій Східній Європі, де займаються конярством для промислового виробництва кумису – молочнокислого напою з молока кобил. Цим безпосередньо займається місцева агрофірма.
Село біля зелених гір сьогодні на слуху і з іншої причини – через відсутність централізованого водозабезпечення. У Зеленогірському проживає близько двох тисяч жителів. Єдиний каптаж (пристрій, що дозволяє збирати та виводити підземні води на поверхню – КР), з якого питна вода подавалася в багатоквартирні будинки і приватний сектор, пересох. І тепер в Зеленогірське возять воду автоцистернами два-три рази на тиждень.
Однак не всі сільські жителі розраховують на підвезення води: з відрами і пластиковими пляшками вони ходять до так званої криниці, що біля напіввисохлого сільського ставка. Ті, у кого є власний транспорт, їздять по воду до «живих» джерел у довколишніх селах. Інші – купують у приватників, які налагодили паралельне підвезення води.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.
Як живе село в умовах вододефіциту – бачив кореспондент Крим.Реалії.
Село під Кримськими горами: Зеленогірське в умовах «водної кризи» (фотогалерея)

1
Дорога на Сімферополь. Від Зеленогірського до автотраси «Таврида» близько 5 кілометрів

2
Мечеть Ефендікой Джамісі в центрі Зеленогірського звели у 2012 році

3
Меморіальна лавка в пам'ять про Віктора Самуся – вчителя фізкультури місцевої школи, поета і барда, багаторічного організатора фестивалів авторської пісні у Ялті

4
Через алею від мечеті – офіс місцевої агрофірми, що займається виробництвом кумису

5
Фірмовий магазин із продукцією агрофірми також у центрі села

6
Напередодні в Зеленогірське автоцистернами привезли воду, якою селяни наповнили свої бочки й відра. А потім, як ця жителька з вулиці Леніна, за допомогою насосу воду перекачують безпосередньо в будинок

7
Сільський ставок помітно пересох

8
Водоколонка у дворі багатоквартирного будинку – під замком

9
Водонапірна вежа в районі вулиці Київської давно без води

10
Теплична полуниця на краплинному зрошенні дасть урожай вже наступної весни

11
Будівля колишньої сільської школи. Ліва половина будівлі переобладнана під житло, права руйнується

12
Будиночок біля полуничної теплиці

13
Нову школу другий рік не може добудувати генпідрядник «СФ Будівельник». У паспорті об'єкта дата і початок будівництва зафарбовані

14
Аптека на технічній перерві

15
Волоські горіхи в долині річки Сарису

16
За селом – відроги Внутрішньої гряди Кримських гір
КОМЕНТАРІ: