Доступність посилання

ТОП новини

Операція «Аргонавт»: як Ялтинська конференція в Криму вплинула на долю світу (фотогалерея)

76 років тому, 4 лютого 1945 року, в Лівадійському палаці, що на Південному узбережжі Криму, почалася Ялтинська конференція – зустріч трьох глав держав-союзників антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні. Президент США Франклін Рузвельт, радянський лідер Йосип Сталін і британський прем'єр Вінстон Черчилль обговорювали майбутній устрій післявоєнної Європи і світу. До перемоги над нацистською Німеччиною залишалося три місяці, над її союзником Японією – трохи більше ніж пів року.

Місце зустрічі було обрано не відразу. Спочатку Рузвельт і Черчилль пропонували Шотландію, Афіни, Мальту, Каїр і низку інших міст. Однак ці пропозиції не влаштовували Сталіна і він наполіг на зустрічі в Криму, звільненому Червоною армією навесні 1944 року.

Місце і дата зустрічі були засекречені аж до її завершення. Газети писали про те, що зустріч уже повним ходом відбувається в Каїрі, то раптово анонсували, що вона незабаром почнеться в Румунії. Таку дезінформацію запускали для того, щоб ввести в оману Берлін, з яким усе ще йшла війна.

За пропозицією Черчилля конференції було дано негласну назву «Аргонавт» – за аналогією з давньогрецькими міфами про мандрівників, які вирушили до чорноморських берегів за золотим руном. Кодовою назвою місця зустрічі був «Острів», щоб ввести в оману нацистську розвідку, оскільки одним із можливих варіантів для проведення конференції була Мальта.

Як проходила і на що вплинула зустріч «Великої трійки» на ПБК – дивіться у фотогалереї Крим.Реалії.

КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG