Святкування Оракъ Тойу (Свята врожаю) в рамках Днів караїмської культури відбулося в Старому місті Сімферополя, на подвір'ї місцевої кенаси – храму караїмів на вулиці Караїмській, 6. У традиційному заході взяли участь представники караїмських громад Сімферополя, Євпаторії, Бахчисарая, Феодосії та Ялти, а також інших національно-культурних і громадських організацій півострова.
Караїми, як і кримські татари і кримчаки, – корінний народ Кримського півострова. Їхня мова належить до тюркської мовної сім'ї, релігія – караїзм, де визнається тільки Старий Завіт. До революції 1917 року в Криму проживало близько 16 тисяч караїмів, станом на 2014 рік – 535.
Всього ж у світі нині налічується близько двох тисяч представників цього нечисленного народу. Крім Криму, громади караїмів існували в Західній Україні (Галич і Луцьк), Литві та Польщі. Історик, генерал і лікар Яків Кефели в середині ХХ століття писав: «Ми як народ, або тепер «народець з пригорщу (бир авуч Миллет)», під ударами політичних катаклізмів нашого часу зникаємо з лиця землі».
КОМЕНТАРІ: