Доступність посилання

ТОП новини

«Поверніть дітям батьків!»: суд над фігурантами бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Як це було (фотогалерея)

У п'ятницю, 29 жовтня, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону ухвалив вирок жителям Криму – фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Російський суд визнав їх винними за звинуваченням у «спробі насильницького захоплення влади», а також «в участі в терористичній організації» та виніс ухвалу про ув'язнення фігурантів у колонії суворого режиму. Про це після суду повідомили адвокати засуджених кримчан.

Сейтумер Сейтумеров отримав 17 років колонії суворого режиму, Осман Сейтумеров – 14 років, Амет Сулейманов – 12 років, Рустем Сейтмеметов – 13 років. Як повідомив адвокат, усі засуджені мають 3 роки та 6 місяців відсидіти спочатку у в'язниці.

Адвокати повідомили, що подаватимуться апеляційні скарги на вирок.

Біля будівлі російського суду в Ростові з самого ранку зібралися десятки кримчан, які прибули, і провели акцію із закликом звільнити фігурантів справи. За інформацією об'єднання «Кримська солідарність», співробітники поліції заявляли, що люди мають 15 хвилин, щоб «припинити акцію», інакше ці дії кваліфікуватимуть за ст. 20.2.2 КоАП.

Паралельно під будівлею підконтрольно Кремлю Кримського гарнізонного військового суду у Сімферополі зібралися жителі Криму, щоб також підтримати фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». Російські силовики розпочали масові затримання. За попередніми даними активістів, щонайменше 30 кримських татар доставили до відділення поліції. Зокрема, у Сімферополі до автозаку завели журналістів, які знімали те, що відбувається.

Як оголошували вирок у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону і хто прийшов підтримати фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» – у цьому фоторепортажі.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.​

Фото: Кримська солідарність

Тепер можна встановити новий додаток Крим.Реалії для смартфонів і планшетів на платформі iOS і Android.


КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG