Село Розсошанка, що до 1945 року мало ім'я Саватка, одне з найменших в Байдарській долині – тут проживає близько 130 осіб. Крім сільського магазину, в Розсошанці немає інших інфраструктурних об'єктів. Школа, дитячий садок, лікарня знаходяться в найбільшому селі долини – Передовому, а найближчий сільський клуб – в селі Новобобрівське, до якого півтора кілометра.
Завдяки чудовим краєвидам і сприятливій екології Розсошанку останнім часом забудовують особняками заможні громадяни.
Недалеко від села знаходиться Чорноріченське водосховище. Водойма є основним джерелом водопостачання Севастополя. Його обсяг становить 64 млн кубометрів. З 2014 року водосховище стрімко міліє.
9 листопада 2020 року в.о. російського заступника голови Севастополя Володимир Базаров повідомляв, що обсяг води у водосховищі становить 14,412 млн кубометрів.
Запаси води у Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал. Після анексії Криму Росією у 2014 році постачання припинили. Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів Північно-Кримським каналом відновляться тільки після деокупацію Криму.
Кореспондент Крим.Реалії подивився, як минають сільські будні в Розсошанці.
КОМЕНТАРІ: