«Оголення скам'янілого потоку вулканічної лави» – так офіційно називається пам'ятник природи, що охороняється, біля села Петропавлівка Сімферопольського району. Сама Петропавлівка дійсно маленька – в ній значиться трохи більш як сто жителів. Село витягнулося уздовж такої ж маленької річки Курци, що протікає дном однойменної балки, яка своєю чергою перетинає автодорогу Сімферополь-Ялта.
На палеовулкан у Петропавлівці натрапили випадково в середині 19-го століття, коли в місцевому кар'єрі видобували камінь діабаз для будівництва міських мостових. До слова, палеовулканами називають ті вулкани, які діяли в далекому геологічному минулому, понад 100 мільйонів років тому. Так ось, після чергового промислового вибуху біля Курци оголилася частина скам'янілої вулканічної лави. Згодом чудові скам'янілості були оголошені геологічною пам'яткою природи.
У глибокому обриві над сільським ставком добре видно застиглі потоки лави, які нагадують товсті канати. Судячи з усього, потоки лави, що виливалася, застигали поступово. В результаті цього процесу з'явилися утворення різних химерних форм.
Як руїни палеовулкана і його околиці виглядають наприкінці вересня – в цьому фоторепортажі.
Тепер можна встановити новий додаток Крим.Реалії для смартфонів і планшетів на платформі iOS і Android.
КОМЕНТАРІ: