Доступність посилання

ТОП новини

Скелі-кораблі і Кояське озеро: прогулянка Опуцьким заповідником (фотогалерея)

Мис Опук розташований на півдні Керченського півострова. Вся територія мису з однойменної горою заввишки 183 метри, а також прилегла морська акваторія з 1998 року є Опукським заповідником.

Площа Опукського заповідника становить майже 1600 гектарів. Це найбільший заповідник Керченського півострова. Його створили для збереження і відтворення степових природних комплексів рівнинного Криму та аквакомплексів Чорного моря. Місцеві водно-болотні угіддя належать до переліку територій, важливих для збереження популяції птахів в межах Європи. «Аквальний-прибережний комплекс мису Опук» у 2004 році був внесений до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення згідно Рамсарської конвенції. На території заповідника збереглися руїни давньогрецького міста Киммерік, а Кояшське озеро, що міняє колір залежно від сезону, багате цілющими грязями.

Після анексії Криму у 2014 році Росія стала проводити регулярні військові навчання на півострові, зокрема, на території декількох кримських заповідників. Однією з жертв дій російських військових став Опукський заповідник.

Екологи не раз заявляли, що подібні навчання поблизу Опукського заповідника завдають шкоди екосистемі та руйнують ландшафт. Російські військовослужбовці також залишають після себе багато сміття.

Еколог міжнародної благодійної організації «Екологія – Право – Людина» Олексій Василюк говорив, що в історії півострова подібні події відбуваються вперше.

«Російські частини знаходяться в шести кримських заповідниках, три з них використовують для навчань. В історії півострова таке відбувається вперше, навіть за часів СРСР такого не було. Формально ці території були закріплені за радянською армією, але ніхто не знищував місцеву природу, а після анексії російські військові зайняли ці ділянки й стали проводити навчання. Бойові снаряди, які використовують росіяни в Опукському заповіднику, не тільки знищують рослинність, а й сильно забруднюють ґрунт сіркою. При її контакті з водою утворюється сірчана кислота», – зазначав еколог.

Нагадаємо, що ще в листопаді 2019 року за розпорядженням уряду Росії в Криму було створено федеральну установу «Заповідний Крим», яка покликана взяти на себе охорону природних заповідників півострова. А вже в травні 2020 року підконтрольна Росії влада Криму ліквідувала Опукський і Казантипський природні заповідники. Тоді їх землі передали під управління дирекції «Заповідний Крим».

Як виглядає Опукський заповідник і прилеглі до нього території в середині липня – в цьому фоторепортажі.


КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG