Партизанське водоймище розташоване за 10 кілометрів від Сімферополя, – третя за обсягом штучна водойма на півострові після Чорноріченського і Сімферопольського водосховищ. Водойму побудували в 1966 році на гірській річці Альма для того, щоб забезпечувати водою західну частину Сімферополя і його околиці. Влітку 2020 року тривала посуха призвела до виснаження водності річки Альма, в результаті Партизанське водоймище практично не наповнювалося, а в листопаді, за повідомленнями російського гідрометцентру Криму, перестало наповнюватися зовсім. Однак водозабір, незважаючи на запровадження графіка подачі води в Сімферополі, з водосховища не припинився, що і призводить до його виснаження.
Водосховище вміщує в себе майже 35 мільйонів кубометрів води. За останніми даними, його обсяг становить менше 7 мільйонів кубометрів. Погіршує ситуацію і той факт, що водойма є водосховищем природного стоку, і наповнювати її зі свердловин не стали. Після нещодавніх опадів на півострові водосховище трохи наповнилося.
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
У 2020 році ситуація з водопостачанням у Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська та Білогірського району і частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновляться тільки після деокупації Криму.
Кореспондент Крим.Реалії побував на Партизанському водосховищі і зафіксував, як водойма виглядає наприкінці 2020 року.
КОМЕНТАРІ: