Доступність посилання

ТОП новини

За концтабором – «міністерські» сосни: минуле і сьогодення села Мирне (фотогалерея)

Мирне (до 1945 року Сарайли-Кият) розташоване уздовж берегів річки Салгир, у самісінькому центрі Сімферопольського району. За рахунок інтенсивної забудови кримської столиці, село тепер межує з північно-західною околицею Сімферополя.

Нині в Мирному, за статистичними даними, налічують понад дев'ять тисяч жителів, що, наприклад, більше, ніж у південнобережній Алупці. Таким чином, це село є найбільш населеним у Криму.

У радянський період село славилося своїми потужними птахівницькими комплексами та теплицями. Це заслуга двох радгоспів на його території – «Приміського» і «Червоного» (пізніше його перейменували в радгосп імені Дзержинського). Тепер же про колишню «курячу» велич Мирного нагадують лише похмурі фабричні руїни та зрізані «на корені» численні металеві конструкції.

У період нацистської окупації Криму на території радгоспу «Червоний» діяв концтабір. Розстрілювали там радянських військовополонених і мирних жителів, в основному євреїв і кримчаків. Однак страти, за свідченнями місцевих, тут проводилися і до Другої світової війни. Історики наводять дані про те, що в 1930-х «Червоний» став катівнею НКВС – від рук чекістів гинули небажані для радянської влади.

Незабаром після російської анексії Криму навколо братської могили в Мирному звели меморіальний комплекс «Концтабір «Червоний». Його відкриття приурочили до 70-річної річниці перемоги над нацизмом. Згадок про жертви сталінських репресій, утім, на території меморіалу немає.

Кореспондент Крим.Реалії вирушив у Мирне і зобразив, як зараз живе село і що нагадує про його історію.


КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG