Доступність посилання

ТОП новини

П'ять років поспіль: як будують меморіал у пам'ять про жертв депортації на станції Сюрень (фотогалерея)

У травні 1944 року залізнична станція Сюрень, що неподалік від Бахчисарая, була одним з найбільших пунктів збору і депортації кримських татар. Саме звідси радянська влада силоміць вивезла, за оцінками істориків, понад 70 тисяч представників кримськотатарського народу – жителів Бахчисарайського району, Севастополя і найближчих до нього селищ, а також Алуштинського та Ялтинського регіонів.

У 1950-х роках селище Сюрень, як і безліч інших населених пунктів у Криму, перейменували в Сирень. Після 2014 року російська влада Криму вирішила побудувати тут меморіальний комплекс у пам'ять про жертв депортації. Роботи почали п'ять років тому – в 2016-му. Площа меморіалу складає 1,8 гектара.

Як повідомив один із представників компанії «ДЕК Груп», що займається будівництвом об'єкта, «до свята буде відкрита основна частина, решту дороблятимуть у процесі». Під «святом» співробітник фірми, який не захотів представлятися, мав на увазі 18 травня – 77-і роковини депортації кримськотатарського народу.

18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році. У цей день з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Загалом було депортовано близько 200 тисяч осіб. У цей день проходять жалобні заходи пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. Згідно з постановою Верховної Ради України, день 18 травня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Крим.Реалії напередодні Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу відвідали меморіальний комплекс у селищі Сирень

16x9 Image

Саша Тавровська

Кримська журналістка. Як фрілансер співпрацює з Крим.Реалії з 2017 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG