Жовтень у музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський» мало чим відрізняється від серпня – ті самі давні руїни, той самий собор, та сама вічнозелена рослинність, однак туристи ходять територією вже в осінньому одязі.
Незважаючи на високий рівень захворюваності на коронавірус, що зберігається в Севастополі, відвідувачі заповідника, а це головним чином приїжджі туристи, ходять територією групами і без захисних масок.
У цьому сезоні туристи можуть спостерігати не тільки стародавні руїни, на які постійно наступає штормове море, але й нову тимчасову архітектуру і техніку, розміщені в заповіднику російським фондом «Моя історія» за згодою нинішньої адміністрації заповідника.
На території, що прилягає до заповідника, ведуть роботи з будівництва «історико-археологічного парку» з кварталом в античному стилі та іншими об'єктами, що не належать до історії й археології, такими як філія дитячого табору «Артек».
Як повідомляють місцеві ЗМІ, роботи з так званого «благоустрою» «Херсонеса Таврійського» проводять за прямої підтримки російської федеральної влади і Російської православної церкви Московського патріархату.
Після анексії Криму Росія взяла під свою юрисдикцію всі об'єкти культурного та історичного значення, розташовані на території Криму. Київ наполягає на приналежності пам'яток українському народові й просить взяти їх під захист ЮНЕСКО.
До списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входить заповідник «Херсонес Таврійський». Також кандидатами на внесення до списку є Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.
КОМЕНТАРІ: