У Севастополі в районі бухти Омега під загрозою знищення опинився гай фісташки туполистої, що потрапив у зону забудови. Вік фісташки в гаях – від 100 до 500 років.
Дерево занесене відразу в три Червоні книги: України, Севастополя та сусідньої Росії. Ареал зростання фісташки в світі обмежений – вона є в Ірані, Туреччині, на Кавказі та в Криму.
Згідно із затвердженим до анексії Криму генпланом міста, місце нинішнього будівництва позначене як зелена зона. Однак фірма «Спеціалізований забудовник «Декор» має намір будувати там комплекс багатоквартирних будинків.
За збереження гаю борються севастопольські екоактивісти. У жовтні 2019 року суд в Севастополі почав розглядати справу щодо забудови гаю. Позов подало російське Головне управління природних ресурсів та екології Севастополя проти департаменту архітектури і містобудування. Екологи вимагають визнати недійсним дозвіл на багатоповерхове будівництво.
Тимчасовий виконувач обов'язків голови російського уряду Севастополя Михайло Развожаєв запропонував перепроєктувати простір і вилучити землі у забудовників. Жителі вимагають створити на залишках фісташкового гаю природоохоронний об'єкт.
Однак минулого тижня з'явилася інформація про те, що невідомі вирубують дерева в фісташковому гаю.
Що відбувається зараз на території, що стала частиною конфлікту, і на якій стадії будівельні роботи, зобразив кореспондент Крим.Реалії.
КОМЕНТАРІ: