Селище міського типу Зуя розкинулося в долині однойменної річки, за двадцять кілометрів на схід від Сімферополя. Лаконічна назва походить від імені дружини кримського хана (за однією з версій – Менглі I Герая) Езує. Згідно з легендою, коли жінка захворіла, її вирішили перевезти з Бахчисарая до Феодосії. Однак до приморського міста вона не доїхала і померла на березі річки, яку згодом назвали Зуя.
Туристам селище цікаве, перш за все, через розташовану неподалік печеру Киїк-Коба. У ній археологи виявили стоянку неандертальців – одну з найвідоміших на пострадянському просторі. У печері виявили не тільки кам'яні вироби та кістки тварин, а й добре збережені останки дитини. За ними в лабораторії радянського антрополога Михайла Герасимова в 1950-х зробили реконструкцію зовнішності хлопчика, який жив 80 тисяч років тому.
У сучасній історії Зуя відома тим, що це перший населений пункт Криму, де в період так званого «ленінопаду» в 2014 році зруйнували пам'ятник Володимиру Леніну. Відновили його оперативно – вже через два місяці.
Чим живе селище міського типу сьогодні, зобразив кореспондент Крим.Реалії.
КОМЕНТАРІ: