Доступність посилання

ТОП новини

Покинутий табір і військові об'єкти: будні кримської Морозівки (фотогалерея)

«Отморозовка» – так це село називають туристи, дивує відсутність в ньому не тільки пошти та магазину, але навіть хорошого сигналу мобільного зв'язку. За його багатовікову історію з Алсу (так село називалося до перейменування) тричі переселяли місцевих жителів – переважно греків.

Стара назва села – Алсу – в перекладі з тюркської означає «свіжа вода». Тут досі діє обладнане джерело. Історики розходяться в точній даті утворення поселення в цьому місці, залишаючи широкий «коридор» в 700-800 років: від IV-III століття до нашої ери до IV століття ери нашої.

Перші поселенці, судячи з усього, розташувалися тут через цілу низку факторів: закрите від вітрів урочище, наявність струмків і джерел вздвож доріг до Чорноріченського каньйону і на перевал Чирка-богаз.

Вперше кримські греки, які жили в селі, були переселені в Приазов'я в 1778 році, після початку захоплення Кримського ханства Росією. Село спорожніло. Пару десятків років по тому його землі передали військовослужбовцям Грецького балаклавского батальйону.

Кореспондент Крим.Реалії вирушив на прогулянку в село Морозівка та відобразив його життя на фото.

16x9 Image

Євген Жук

Євген Жук, краєзнавець і блогер з Севастополя (ім'я та прізвище автора змінені з метою безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2019 року. Автор фоторепортажів про соціальне і культурне життя Севастополя, а також про історію Севастополя та Криму.

КОМЕНТАРІ:

XS
SM
MD
LG