Причетні до порушення природохонного законодавства України, зокрема, до забудови мису Меганом у Судаку, можуть потрапити в санкційні списки. Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії повідомив заступник голови Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.
«Ми продовжуємо відстежувати ситуацію. Ті матеріали, які ми збираємо, передаємо до правоохоронних органів, які вже визначають необхідні санкційні режими щодо тих чи інших фізичних або юридичних осіб. Це також стосується питання земельного характеру, зміни власності, екологічних питань. Ми закликаємо всіх громадян у Криму надавати нам якомога більше інформації, адже інформація – це необхідна складова, щоб запроваджувати ті чи інші санкції», – сказав Яременко.
Він зазначив, що всі юридичні акти, зокрема земельні, видані російською владою в Криму – незаконні.
«У них не буде юридичної сили після завершення окупації півострова», – додав представник українського міністерства.
Підконтрольна Кремлю міська рада Судака на сесії 21 травня ухвалила рішення передати в російську федеральну власність частину території мису Меганом, щоб організувати на цих землях молодіжний форум «Таврида».
Торік стало відомо, що після схвалення російського генерального плану Судака охоронна зона на мисі Меганом помітно змістилася в порівнянні з відповідним українським документом, і на кадастровій карті з'явилися чотири зони під забудову. У російській адміністрації Судака тоді запевнили, що охоронну зону «ніхто не скасовував».
Активісти ініціативи «Меганом SOS» 14 серпня 2019 року провели флешмоб на захист Меганома.
Російський молодіжний освітній форум «Таврида» відкрили в 2014 році, після анексії Криму. Перед цим у Росії відмовилися від проведення аналогічного форуму «Селігер», який також підтримувала і фінансувала російська влада. Ініціатива створення «Тавриди» належить Загальноросійському народному фронту – провладному суспільно-політичному руху.