Доступність посилання

ТОП новини

З фігуранта «справи 26 лютого» Мустафи Дегерменджі зняли судимість, але залишили звинувачення (оновлено)


Мустафа Дегерменджі
Мустафа Дегерменджі

Суддя підконтрольного Росії Судацького міського суду Михайло Іванов прийняв рішення про скасування умовного засудження до закінчення випробувального терміну відносно фігуранта «справи 26 лютого» Мустафи Дегерменджі. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Мати Мустафи Аліє Дегерменджі розповіла Крим.Реалії, що російський прокурор не заперечував проти зняття судимості.

«Вирок вступить в законну силу в протягом 10 днів. Чесно кажучи, не очікувала навіть. Емоції зашкалюють. Ми, їдучи туди, думали, що так швидко не закінчиться. Тому що справа велика, там були і постраждалі. Але коли вони зайшли до суду і майже відразу вийшли, я, звичайно, не очікувала. Ми їхали в машині додому, і я просто не могла сидіти на місці. Я зараз дуже хочу, щоб кожна мама, сестра, дружина, дочка відчули те ж саме, що і я. Це непередаване відчуття, коли твій син нарешті вільний!» – розповіла Аліє Дегерменджі.

Адвокат Айдер Азаматов розповів Крим.Реалії, що суд не зняв звинувачення щодо Дегерменджі, а лише звільнив його раніше терміну, протягом якого «він повинен був знаходиться під умовним терміном».

«Згідно із законодавством, особа яка відбула половину умовного терміну за цією статтею має право на умовно-дострокове звільнення. Тут ні в якому разі суд не зняв з нього звинувачення ніякі, тому що він був засуджений, його не виправдали, а лише звільнили раніше терміну, який він повинен був знаходиться під умовним строком. Мається на увазі у нього було три роки умовного терміну, він відбув рівно половину і за законодавством має право подати заяву до суду про умовно-дострокове звільнення. Тут не можна плутати, що зараз всі пишуть, що «зняли з нього обвинувачення». З нього звинувачення не зняли. Просто його умовно-достроково звільнили. Вирок – він вступив в силу, апеляційний суд залишив його в силі і тут різниця в тому, що він не буде три роки відзначатися. Тепер з нього обмеження зняті, він може виїжджати за межі Криму. Звичайно, у нього судимості вже не буде, вона у нього знята, але тут трактування потрібно розуміти: знята судимість, а не звинувачення. Звинувачення з нього ніхто не знімав», – розповів Крим.Реалії адвокат Айдер Азаматов.

21 листопада прокуратура АРК повідомила про підозру двом суддям підконтрольного Росії Верховного суду Криму, які брали участь в процесі по «справі 26 лютого».

Підконтрольний Кремлю Центральний районний суд Сімферополя 19 червня 2018 року засудив фігурантів «справи 26 лютого» до умовних термінів. Алі Асанов і Мустафа Дегерменджі отримали по чотири роки і шість місяців умовно, Арсен Юнусов і Ескендер Кантемиров – чотири роки умовно, Ескендер Емірвалієв – три роки і шість місяців умовно з випробувальним терміном три роки кожному.

У 2015 році почався суд над групою кримськотатарських активістів за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України біля стін будівлі Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Їх звинувачують в участі в масових заворушеннях.

Пізніше суд розділив «справу 26 лютого» на дві: окремо – щодо одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ахтема Чийгоза, і окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова, Мустафи Дегерменджі, Ескендера Кантемирова, Талята Юнусова, Ескендера Емірвалієва, Арсена Юнусова та Ескендера Небієва.

Російська влада 25 жовтня звільнила засуджених у Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова і передала їх Туреччині, пізніше Умеров і Чийгоз приїхали до Києва.

XS
SM
MD
LG