Кримчанина Руслана Зейтуллаєва, який перебуває в колонії російського міста Салават (Башкортостан) 21 грудня відвідав український консул. Про це повідомляє об'єднання «Кримська солідарність».
За інформацією активістів, Зейтуллаєв попросив допомогти в питанні організації надходження на його адресу іноземних листів, оскільки останнім часом він перестав їх отримувати.
Також повідомляється, що український консул отримав запевнення керівництва колонії про швидке надання дозволу на довгострокове побачення Зейтуллаєва з дружиною, приїзд якої запланований на грудень 2018 року.
Зейтуллаєв був засуджений за звинуваченням у створенні осередку забороненої в Росії та в анексованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».
У липні 2017 року Верховний суд Росії збільшив до 15 років термін позбавлення волі для Зейтуллаєва. У відповідь на це севастополець оголосив голодування.
Міністерство закордонних справ України висловило протест проти збільшення Верховним судом Росії терміну позбавлення волі.
Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливогоу переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши організацію до списку об'єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави-окупанта.