У Керченській протоці та в Азовському морі на підході до Керченської протоки скупчилася велика кількість суден, які очікують дозволу на прохід Керч-Єнікальським каналом, інформує сайт Marine Traffic, що відстежує переміщення суден.
Як випливає з інтерактивної карти, ввечері в п'ятницю, 30 листопада декілька десятків суден скупчилися по обидва боки від Керченського мосту. Серед них – українські, російські судна і кораблі інших країн.
Згідно з інформацією спеціалізованої бази даних судів і портів FleetMon, в акваторії Чорного моря, в районі Завітного під Керчю, в числі іноземних суден перебуває суховантаж ORHAN Y, IMO 8400218 під прапором Сьєрра-Леоне, що випливає з Стамбула (Туреччина) в російський порт «Кавказ» .
Серед інших суден, там також перебувають суховантаж під прапором Панами HACI EMINE ANA, IMO 8117847, що прямував зі Стамбула в український Бердянськ; судно AVIONA під прапором Ліберії, IMO 9592745, що прямувало з Стамбула в порт «Кавказ»; суховантаж INCE EGE під турецьким прапором, IMO 9436733, що прямував із Судану в порт «Кавказ» (Росія).
У Керченській протоці, в районі російської коси Чушка, станом на вечір п'ятниці 30 листопада перебувають судно SHIRVAN під прапором Мальти, IMO: 9368596, що прямувало з російського Ростова-на-Дону в порт «Кавказ»; танкер NAZAN під прапором Панами, IMO 9373747, що прямував зі Стамбула в порт «Кавказ».
В районі Азовського моря на вході в Керч-Єнікальський канал, зокрема, перебувають судно SORMOVO під прапором Танзанії, IMO: 8227410, що слідувало в російський Ростов-на-Дону з Бейрута (Ліван); суховантаж SIDER LUCK під прапором Мальти, IMO 9495595, що йшов з українського Маріуполя в порт Монфальконе (Італія), та інші.
Судноплавство в Керченській протоці напередодні було припинено через штормове попередження в зв'язку з сильним вітром.
Російське інформагентство «Интерфакс» ввечері 30 листопада повідомило з посиланням на прес-службу Росморречфлота, що «для Керченського каналу і Азовського моря випущені штормові попередження».
«Вітер 13-18 м/сек, північно-східний. Загроза обледеніння суден», – йдеться в повідомленні.
Раніше голова Міністерства інфраструктури України Володимир Омелян на своїй сторінці в Facebook написав, що станом на вечір 28 листопада українські порти Маріуполя і Бердянська в Азовському морі фактично заблоковані Росією для входу і виходу 35 суден. В очікуванні входу в Азовське море перебувають 18 суден, а виходу з Азовського моря – 17 суден.
29 листопада командувач Військово-морських сил, адмірал Ігор Воронченко заявив, що Україна проситиме закрити протоку Босфор для російських суден.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган раніше не виключив, що може виступити посередником у ситуації, яка склалася через інцидент у Керченській протоці.