Доступність посилання

ТОП новини

Джемілєв про прокурорські застереження у Криму: «Це страх»


Мустафа Джемілєв
Мустафа Джемілєв

Видані російською прокуратурою в анексованому Криму застереження про «неприпустимість екстремізму» свідчать «про страх» російської влади, вважає національний лідер кримських татар, депутат Верховної Ради України Мустафа Джемілєв.

Таку думку 21 лютого він висловив в коментарі Крим.Реалії.

«Це просто страх такої дестабілізації. Хоча вони говорять, що там спокій, але вони побоюються», – упевнений Джемілєв.

Нагадаємо, кримськотатарський активіст Заїр Смедля отримав застереження від підконтрольної Росії прокуратури Красногвардійського району «про неприпустимість екстремізму». Документ активіст опублікував в соціальних мережах.

Напередодні ветерану кримськотатарського національного руху, сестрі лідера кримських татар Мустафи ДжемілєваДілярі Сейтвелієвій – підконтрольна Росії прокуратура Бахчисарайського району вручила застереження про неприпустимість ектремізму.

В Україні 26 лютого відзначають «День спротиву Криму російській окупації», ініційований громадськістю. Цього дня в 2014 році перед будівлею Верховної Ради АРК пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії «Русское единство».

Анексія Криму Росією

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

XS
SM
MD
LG