Доступність посилання

ТОП новини

Чехія в ООН закликала звільнити українських політв'язнів в Росії і Криму – заява


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Чеська делегація на 46-й сесії Ради ООН з прав людини заявила про необхідність звільнення в Росії та в анексованому Криму українських політв'язнів, а також згадала про недавній арешт на півострові Владислава Єсипенка, позаштатного співробітника Радіо Свобода (проєкт Крим.Реалії).

Про це йдеться в позиції Чехії з виступу Верховного комісара ООН з прав людини про ситуацію в Україні.

«Ми закликаємо до незалежного розслідування всіх достовірних повідомлень про довільні затримання, насильницькі викрадення людей і тортури. Ми закликаємо Росію звільнити всіх українських політв'язнів», – йдеться в заяві.

Окремо в заяві зазначаються імена трьох правозахисників з Криму, які перебувають в ув'язненні: Емір-Усеїна Куку, Сервера Мустафаєва і Сейрана Салієва.

«Крім того, ми хотіли б висловити стурбованість недавнім затриманням журналіста Владислава Єсипенко», – наголошується в заяві.

Також чеська делегація закликала російську владу в Криму «вжити адекватних заходів з боротьби з пандемією», а також скасувати обмеження для перетину адміністративного кордону між Кримом і Херсонською областю.

«Ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в її міжнародно визнаних кордонах», – наголошується в заяві чеської делегації.

Нагадаємо, заарештованого в анексованому Криму Владислава Єсипенка 23 березня не доставили на засідання в підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму, де розглядалася скарга незалежних захисників Єсипенка на його арешт.

Емір-Усеїн Куку – кримськотатарський правозахисник і активіст. 12 листопада 2019 року Військовий суд Південного округу Росії засудив його на 12 років позбавлення волі, звинувативши в «організації діяльності терористичної організації». Amnesty International вважає Куку в'язнем совісті.

У вересні минулого року Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону виніс вирок у другій Бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір». Так, Серверу Мустафаєву призначили 14 років колонії суворого режиму і рік обмеження, а Сейранов Салієву – 16 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік.

XS
SM
MD
LG