Аеродром Бельбек під Севастополем за останні три роки зазнав масштабні зміни, свідчать дані фотографій Криму, зроблені з космосу, які редакції Крим.Реалії надали в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів України.
Як зауважив Юлій Мамчур, який у 2014 році командував авіабригадою в Бельбеку, увагу привертає те, що від старої злітно-посадкової смуги не залишилося і сліду. Тепер є нова монолітна, вона ширше і довше. Старі ж плити російські військові розібрали і склали прямо на льотному полі.
«Інфраструктура об'єкта на 2014 рік відповідала найвищим вимогам. Ми могли приймати важкі літаки, такі як АН-124 «Руслан». Виходячи з цього, я розумію, що вони можуть його використовувати не для цивільних потреб, а для приземлення стратегічних бомбардувальників, таких як ТУ-160 (ТУ-160 «Білий лебідь» – надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець. Може переносити ядерну зброю – КР). Цей аеродром точно не готується для розвитку цивільної інфраструктури, він облаштовується під військові потреби», – прокоментував Мамчур.
Також на космічних знімках Юлій Мамчур оцінив і російський авіапарк, нарахувавши 35 винищувачів СУ-30 і СУ-35.
Те, що аеродром готують для приймання ядерної зброї, підозрюють і в космічному агентстві.
«Ми були дуже здивовані, коли у 2018 році, починаючи з другого місяця, тут почалися дуже активні роботи. Зміна довжини злітно-посадкової смуги і її зміцнення – це перша ознака того, що цей аеродром тепер може приймати всі види літальних апаратів, включаючи літаки стратегічної авіації, і включаючи ті, що є носіями ядерної зброї», – зазначив начальник інформаційно-аналітичного центру Національного космічного центру України Сергій Янчевський.
Український космічний центр зафіксував ще десятки різних новобудов і модернізацій, що проводить Росія в Криму. Ці дані потім потрапляють в СБУ і Збройні сили України. А там вже їх аналізують і оцінюють загрозу з Криму з боку Росії.
Детальніше читайте і дивіться на сайті Крим.Реалії.
Українські фахівці стверджують, що в порівнянні з 2014 роком Росія в Криму наростила свій військовий потенціал більш ніж удвічі.
У Росії мілітаризацію називають нормою, вважаючи півострів своїм. «Росія суверенна держава і на своїй території має право проводити навчання, розміщувати будь-які об'єкти, оголошувати призов до армії для своїх громадян і організовувати патріотичне виховання молоді», – заявила в грудні 2020 року офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.