З огляду на особливості російських в'язниць, голодування політв'язня українця Володимира Балуха може бути ефективним тільки за умови максимального висвітленні в ЗМІ, вважає російська правозахисниця Тетяна Щур. Таку думку вона висловила 30 березня в ефірі Радіо Крим.Реалії.
«Російська пенітенціарна система настільки байдужа і нелюдська, що на тюремників акції на кшталт голодування не діють. Ув'язнені вдаються до цього досить часто, але не досягають своєї мети. Але що стосується голодування публічної особи, якщо це дуже розкручена фігура і є широке інформаційне поле із залученням іноземних ЗМІ, то акція може бути ефективною. У разі Володимира Балуха, який вирішив голодувати до кінця, він приносить себе в жертву. Підтримати його можна тільки дуже сильним публічним висвітленням такої жертовності», – зазначила правозахисниця.
14 березня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив вирок Балуху. Суддя вилучив зі звинувачення пункт про придбання боєприпасів, активіста засудили до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4,6 тис. грн).
19 березня стало відомо, що Балух почав голодування, протестуючи проти винесеного йому вироку. Адвокат Балуха Ольга Дінзе розповідала, що зможе побачити підзахисного і дізнатися повну інформацію про стан його здоров'я тільки 2 квітня.
29 березня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням допустити лікарів до Балуха.
ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір'ї його будинку.