Російська Рахункова палата Криму здійснила перевірки на підприємствах «Крименерго» і «Кримавтотранс» та виявила там численні порушення. Про це йшлося 14 вересня на розширеному засіданні колегії кримської Рахункової палати за участю підконтрольного Кремлю голови анексованого півострова Сергія Аксьонова, повідомляє його прес-служба.
Так, «Крименерго» звинуватили у систематичному недотриманні умов договору з абонентами за термінами здійснення технологічних зв'язків пристроїв енергоприймання споживачів до мереж підприємства.
«Станом на 1 серпня 2017 року відсутні акти про техприєднання щодо 10 824 договорів, або 50,3% від загальної кількості укладених договорів. Затримка в здійсненні техприєднань також сталася на одному з важливих об'єктів регіону – аеровокзальному комплексі міжнародного аеропорту «Сімферополь», який будується. Також на підприємстві виявлено низький відсоток виконання інвестиційної програми», – перерахував виявлені порушення підконтрольний Росії голова кримської Рахункової палати Анатолій Заїченко.
Претензії Рахункової палати до «Кримавтотрансу» стосувалися ефективності використання автобусів, отриманих за договорами лізингу, та здійснення розрахунків з оплати лізингових платежів.
«Міністерство транспорту Криму не забезпечено системний контроль над ефективним використанням предметів лізингу, не вжито заходів щодо стимулювання ефективного і стійкого розвитку транспортно-дорожнього комплексу, забезпечення зростання доходів по оплаті підприємствами лізингових платежів із метою зменшення навантаження на бюджет Республіки Крим. При цьому «Кримавтотрансом» не виконана функція дистанційного контролю та моніторингу руху транспорту на міжміських, приміських, міських маршрутах. Не забезпечена ефективна робота з прибутком від експлуатації предметів лізингу», – зазначили у Рахунковій палаті.
На початку вересня призначений Кремлем голова анексованого Криму Сергій Аксьонов вимагав розслідувати діяльність підприємства «Кримавтотранс».
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».